Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Gerberos s.r.o. Menu

Jak vybrat lyžařské brýle

 Kvalitní lyžařské brýle jsou něco, bez čeho se opravdový lyžař neobejde. Aby však plnily správně svou funkci, je nutné si správně vybrat. Pro správný výběr je třeba dobře padnoucí tvar rámečku a druh zorníku, který odpovídá vašim potřebám.


Jak vybrat správný tvar rámečku?

Rámeček lyžařských brýlí musí perfektně sedět na obličeji a zároveň neomezovat váš výhled. Důležité je, aby tvar brýlí perfektně seděl v helmě. To poznáte tak, že brýle vyplňují prostor helmy a zejména na čele není mezi brýlemi a helmou žádná mezera. Dále nesmí brýle tlačit na nos.

 

Jak vybrat správný zorník?

U zorníků lyžařských brýlí rozlišujeme zakřivení, barvu a zejména jejich světelnou propustnost. Z užitného hlediska je však nejdůležitější volba správné míry světelné propustnosti. Světelná propustnost je parametr, který určuje, do jakého počasí jsou skla určeny. Rozděluje se na:
S0: 80 - 100% (takřka čirá skla určena do velmi nepříznivého počasí nebo na noční lyžování)
S1: 43 – 80% (sněžení, zataženo, mlha)
S2: 18 – 43% (lehce pod mrakem, lehké sněžení)
S3: 8 – 18% (jasno, polojasno)
S4: 3 – 8% (slunečno)

 

Další technologie lyžařských brýlí

Fotochromatické brýle: u těchto brýlí reagují skla na změnu světelných podmínek, což znamená, že se zesvětlují nebo ztmavují dle množství světla v okolním prostředí.
OTG brýle: jsou brýle uzpůsobené pro použití s dioptrickými brýlemi.
Polarizační brýle: filtrují nežádoucí odlesky, což zvyšuje kontrast a zlepšuje vidění.

 

 

Prohlédněte si kompletní nabídku brýlí!

 

Máte stále dotazy? 

Neváhejte a volejte nebo pište! Uděláme vše pro to, abychom zkrátili vzdálenost mezi vámi a těmi nejlepšími brýlemi pro vás!