Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Gerberos s.r.o. Menu

Jak vybrat sjezdové hole?

Někdo rád lyžuje s hůlkami, někdo raději bez. Pokud patříte do té první kategorie, pojďte se s námi podívat na dnešního průvodce výběrem. Při výběru sjezdových holí je třeba se zaměřit na 3 základní kritéria. Tyto kritéria jsou délka, materiál hole a typ madla/poutka.

Jakou zvolit délku sjezdových holí?

Pro určení správné délky sjezdových holí existuje jednoduchá pomůcka. Stačí vynásobit výšku vaší postavy číslem 0,7 a máte výsledek. Snadné, že? Abyste to měli ještě snažší, máme na našem e-shopu u každé délky sjezdových holí uvedenou i odpovídající výšku postavy. 

 

Jaký zvolit materiál sjezdových holí?

Sjezdové hole jsou vyráběny většinou ze dvou základních materiálů, hliníku a karbonu. Existují ale i hůlky, které jsou kombinací těchto dvou materiálů. Všeobecně platí, že hliníkové hole mají sice větší hmotnost, ale víc vydrží. Oproti tomu karbonové hole jsou poměrně lehké, nicméně křehké. Hodně tedy záleží i na vašich preferencích.

 

Jaký zvolit druh madla/poutka?

Dalším kritériem pro volbu sjezdových holí je druh madla a poutka. Madlo může být základní z obyčejného tvrdého plastu, jak je tomu u levných holí. Nebo může být ergonomické z měkčích materiálů, které lépe padnou do ruky jako je tomu u dražších modelů. Poutka mohou být obyčejné, sloužící čistě jen k zabránění ztrátě hole, nebo bezpečnostní, které se v případě pádu oddělí od hole a zabraní tak tomu, abyste se při pádu poranili holí . Specialitou jsou hole od značky Leki, které mají unikátní mechanismus nazývaný Trigger. Ten umožňuje připevnit poutka k rukavicím (nebo je poutko součástí rukavic Leki) a pomocí speciálního očka připevnit hůl k tomuto poutku. I tento systém má bezpečnostní vypínání.

 

Prohlédněte si kompletní nabídku holí!

 

Máte stále dotazy? 

Neváhejte a volejte nebo pište! Uděláme vše pro to, abychom zkrátili vzdálenost mezi vámi a těmi nejlepšími hůlkami pro vás!