Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Sport Hangar CZ s.r.o. Menu
  • Prodejna funguje pouze jako výdejní místo. 
    Rádi Vám vydáme objednávky z našeho eshopu v době od 9.00 do 19.00
    Běžný nákup na prodejně není možný.
    Využijte akce na dopravu zdarma pro doručení zásilek Vám domů.

Jak vybrat běžecké hole

 

Výběr běžeckých holí spočívá v první řadě v určení běžeckého stylu, pro který hodlám hole používat. Od toho je odvislá délka holí. Dále si můžete vybrat materiál holí a typ jejich madla.

Jak vybrat správnou délku běžeckých holí?

Při určení správné délky běžeckých holí je nejprve třeba si říci, zda budete preferovat klasický styl nebo bruslení. Všeobecně platí, že pro bruslení je lepší volit delší hole než na klasiku.

Proto na bruslení vybírejte délku holí v rozmezí 88 - 90% vaší výšky a na klasiku 81 – 84% vaší výšky.

 

Jaký zvolit materiál hole?

Co se týče materiálu, pak máte na vybranou především ze dvou možností. Buď zvolíte klasickou variantu hůlek vyrobených z hliníku. Tyto hole jsou levnější a odolnější, ale výrazně těžší.

Pokud vám jde především o výkon, pak jsou pro vás ideální volbou hole vyrobené z karbonu. Ty jsou výrazně lehčí, ale také křehčí a dražší. 

Nebo můžete využít kombinace obou materiálů.

 

Jaké zvolit madlo a poutku běžeckých holí?

Na madle a poutku u běžeckých holí velmi záleží, protože správný úchop vám pomůže s velkou částí odrazu. Madla u běžeckých holí se vyrábějí buď z obyčejného plastu, který nezabezpečuje žádnou přilnavost, což je levnější alternativa. Pokud však chcete, aby hole přilnuly k vašim rukavicím, pak volte madla z korku, které vám z ruky jen tak nesklouznou.

Dále je třeba rozhodnout, zda ušetříte a zvolíte obyčejné poutko, které slouží jen jako pojistka před ztrátou holí, nebo si připlatíte za ergonomická poutka, které dokonale obejmou dlaň a prodlouží záběr rukou pro celou dráhu odpichu. 

 

Pro kompletní nabídku běžeckých hůlek pokračujte tudy!

 

Máte stále dotazy? 

Neváhejte a volejte nebo pište! Uděláme vše pro to, abychom zkrátili vzdálenost mezi vámi a těmi nejlepšími hůlkami pro vás!