Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Sport Hangar CZ s.r.o. Menu
 • Paddleboardy
 • JEDEME DÁL - RADÍME ONLINE!
   Poradíme
  s výběrem vybavení po telefonu, emailu nebo na chatu. 

  Prodejna otevřena s respektováním aktuálních hygienických doporučení. 

Jak vybrat chránič páteře

Chránič páteře, neboli páteřák, je velmi důležitým bezpečnostním prvkem, který může zabránit velmi vážnému úrazu v případě pádu či kolize. Proto je nutné jeho výběru věnovat zvýšenou pozornost a nic nezanedbat. Především je třeba zvolit správný typ a správnou velikost.

 

Jaký zvolit druh páteřového chrániče?

Páteřák s popruhy: tento rozšířenější druh páteřáku se vyznačuje tím, že je k tělu připevněn nastavitelnými ramenními popruhy a bederním pásem. Jeho výhodou je jeho vzdušnost a možnost nastavení popruhů. 

Páteřák s vestou: tato alternativa má své výhody v tom, že díky vestě lépe přilne k tělu a zároveň ho lze využít jako další tepelnou vrstvu.

 

Jak správně vybrat velikost?

Výběr správné velikosti, ale i tvaru páteřáku je stěžejní. V první řadě je třeba říci, že páteřák se zkouší přes základní vrstvu, přes triko. Během zkoušení se zaměřte na to, zda je vám páteřák pohodlný a nikde vás neškrtí. Správnou délku chrániče poznáte tak, že vám pokrývá celá záda od úrovně ramen, po bedra až cca 5 cm nad kostrč. 

 

Prohlédněte si kompletní nabídku chráničů!

 

Máte stále dotazy? 

Neváhejte a volejte nebo pište! Uděláme vše pro to, abychom zkrátili vzdálenost mezi vámi a těmi nejlepšími chrániči pro vás!

Výhody

 • Online průvodce výběrem lyží
 • Kamenná prodejna v Praze
 • Doprava od 500 Kč zdarma
 • Vyzkoušení lyží před nákupem