Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Gerberos s.r.o. Menu

Jak vybrat chránič páteře

Chránič páteře, neboli páteřák, je velmi důležitým bezpečnostním prvkem, který může zabránit velmi vážnému úrazu v případě pádu či kolize. Proto je nutné jeho výběru věnovat zvýšenou pozornost a nic nezanedbat. Především je třeba zvolit správný typ a správnou velikost.

 

Jaký zvolit druh páteřového chrániče?

Páteřák s popruhy: tento rozšířenější druh páteřáku se vyznačuje tím, že je k tělu připevněn nastavitelnými ramenními popruhy a bederním pásem. Jeho výhodou je jeho vzdušnost a možnost nastavení popruhů. 

Páteřák s vestou: tato alternativa má své výhody v tom, že díky vestě lépe přilne k tělu a zároveň ho lze využít jako další tepelnou vrstvu.

 

Jak správně vybrat velikost?

Výběr správné velikosti, ale i tvaru páteřáku je stěžejní. V první řadě je třeba říci, že páteřák se zkouší přes základní vrstvu, přes triko. Během zkoušení se zaměřte na to, zda je vám páteřák pohodlný a nikde vás neškrtí. Správnou délku chrániče poznáte tak, že vám pokrývá celá záda od úrovně ramen, po bedra až cca 5 cm nad kostrč. 

 

Prohlédněte si kompletní nabídku chráničů!

 

Máte stále dotazy? 

Neváhejte a volejte nebo pište! Uděláme vše pro to, abychom zkrátili vzdálenost mezi vámi a těmi nejlepšími chrániči pro vás!