Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Gerberos s.r.o. Menu

Jak vybrat boty na běžky

Výběru běžeckých bot je třeba věnovat zvýšenou pozornost. Především volba velikosti je důležitá, protože při špatném výběru můžete trpět puchýři, odřeninami nohou nebo zimou. Zároveň je ale vhodné mít jasno, jaký styl běžkování je váš oblíbený a jaké budete mít vázání - jestli NNN nebo SNS. Podle těchto údajů pak vyberete snadno ty správné boty.

 

Jaký zvolit typ boty?

Skate boty: jsou boty určené speciálně pro bruslení. Tyto boty mají pevnou podrážku a konstrukci kolem kotníku. Tyto konstrukční prvky zajišťují, že je noha zafixována v botě až po kotník a lyžař má tak odraz pod naprostou kontrolou. 

Combi boty: jsou univerzální byty, které kombinují vlastnosti bot na klasiku a bot na skate. Tyto byty mají konstrukci fixující kotník, podobně jako skate boty, ale zároveň mají pružnou podrážku, díky které lze ohnout chodidlo pro odraz jako na klasických běžkách.

Boty na klasiku: tyto boty jsou určeny pro jízdu ve stopě. Mají pružnou podrážku, která se bez problému ohne při odrazu ve stopě. V některých případech mají konstrukci pro fixování kotníku jako mají boty na skate, ale tato konstrukce není zdaleka tak pevná.

 

Jak vybrat správnou velikost boty?

Běžecké boty je třeba vybírat cca o půl čísla větší než je vaše skutečná velikost! V botě by totiž měl být prostor pro případné napuchnutí nohy při běhu. Bota by ale nikdy neměla být o tolik větší, aby se v ní pohyboval kotník. V případě, že máte pocit, že se vám bota vyzouvá, pak zvolte botu menší nebo jiný model.

 

 

Prohlédněte si kompletní nabídku běžeckých bot!

 

Máte stále dotazy? 

Neváhejte a volejte nebo pište! Uděláme vše pro to, abychom zkrátili vzdálenost mezi vámi a těmi nejlepšími botami pro vás!