Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Sport Hangar CZ s.r.o. Menu

Technologie Völkl

 

Konstrukce jádra lyže

 

 

DUAL XTD TRANSMISSION SIDEWALL

Lehký, ale vysoce stabilní rocker tvar je spojen s dvojitým zesílením ve vrchní časti lyže. Zesilovací pásy jsou propojeny s jádrem pro lepší přenos energie. Celé zesílení je spojeno s bočnicemi pro potlačení vibrací a bezztrátový přenos energie na hranu.

 

DUAL XTD TRANSMISSION

Tvar lyže je téměř shodný s Dual XTD Transmission Sidewall, který je popsaný výše. Pouze bočnicová konstrukce je nahrazena capovou konstrukcí. Modely s capovou konstrukcí jsou méně náročné na techniku a odpouštějí chyby. Lyže neztrácí schopnost přesně přenést energii přesně tam, kam je potřeba.

 

XTD TRANSMISSION

Modely vybavené XTD Transmission jsou o něco měkčí, než lyže s Dual XTD Transmission. Pokud jste lehce pokročilý ambiciozní lyžař, tak Vám lyže určitě pomůže ve zlepšování, díky pocitu kontroly i ve vyšších rychlostech.

 

XTD PROGRESSIVE TECHNOLOGY

Modely RTM 75 a RTM 75is mají unikátní 3D design, který stabilizuje špičku lyže a velmi dobře přenáší energii do středu lyže pro komfortnější jízdu. Spolu s Tip Rocker to znamená, že lyže je velmi stabilní ve vysokých rychlostech. Klasická přizvednutá patka pomáhá při plynulém navazování oblouků.

 

PROGRESSIVE TECHNOLOGY

Přizvednutá špička a Progressive flex spolu tvoří Progressive Technology. Lehké celkové zesílení lyže zaručuje dostatečnou pevnost a stabilitu. Měkká patka Vás nebude „kopat“ na konci oblouku, ale dovolí i lehký smyk, což je příjemné hlavně pro začátečníky.

 

XTD SENSOR WOODCORE PS

Dřevěné jádro patentované společností Völkl, složené z jednotlivých hranolů (různé typy dřeva pro vyvážené vlastnosti); perforované a sycené epoxidovou bází; v celé délce i šířce lyže, které je doplněno o Power Switch mechanismus – dvě karbonové tyče s možností předepnutí jsou uloženy v „ladících“ tubách.

 

XTD SENSOR WOODCORE

Dřevěné jádro patentované společností Völkl, složené z jednotlivých hranolů (různé typy dřeva pro vyvážené vlastnosti); perforované a sycené epoxidovou bází; v celé délce i šířce lyže, nad hranami lyže doplněno o druhou vrstvu, která zajišťuje maximální přenos sil na hrany lyže, vysokou stabilitu při ostřejší jízdě po hranách a maximální torzní tuhost.

 

XTD WOODCORE

Kompaktní dřevěné, nad hranami zvýšené, jádro patentované společností Völkl, složené z jednotlivých hranolů (různé typy dřeva pro vyvážené vlastnosti); v celé délce i šířce lyže zajišťuje maximální přenos sil na hrany lyže, vysokou stabilitu při ostřejší jízdě po hranách a vysokou torzní tuhost.

 

FULL SENSOR WOODCORE

Kompaktní dřevěné jádro v celé délce i šířce lyže dává vyspělým modelům lyží Völkl vysokou stabilitu a jistotu při jízdě po hranách i při vyšších rychlostech a zároveň také vysokou torzní tuhost.

 

DUAL WOODCORE

Dřevěné jádro rozdělené na dvě části ve střední partii lyže, stabilizuje oblast pod vázáním, tím zvyšuje komfort jízdy a zlepšuje ovladatelnost lyží.

 

WOODCORE

Jednoduché dřevěné jádro ve střední části lyže, v oblasti pod vázáním, navržené pro stabilnější a lépe kontrolovaný projev lyže.

 

COMPOSITE CORE

Jádro z vysoce kvalitního kompozitu činí lyži velmi tolerantní a snadno ovladatelnou.

 

POWERED BY TITANIUM

Přidaná vrstva z titanalového plechu tlumí nežádoucí vibrace a dodává lyžím maximální stabilitu při vysokých rychlostech.

 

POWERED BY STEEL

Přidaná vrstva ocelového plechu s vysokým modulem pružnosti zajišťuje maximálně agilitu a zkracuje reakční dobu lyže na lyžařovy povely.

 

POWER CONSTRUCTION - POWERED BY TITANIUM

Konstrukce vytvořená speciálně s ohledem na enormní síly a tlaky, které jsou při freeridingu běžné. Přidaná vrstva titanalového plech zvyšuje stabilitu lyže.

 

POWER CONSTRUCTION - POWERED BY CARBON

Konstrukce vytvořená speciálně s ohledem na enormní síly a tlaky, které jsou při freeridingu běžné. Přidaný uhlíkový plát zvyšuje stabilitu lyže.

 

MULTI LAYER WOODCORE

Použité vysocekvalitní dřevěné jádro je složeno z více druhů dřeva tak, aby v jednotlivých částech lyže přesně plnilo svou roli. Tvrdší dřevo je použito v přesně dané oblasti pod vázáním, kde přesně plní pevnostní předpoklady, měkčí a pružnější dřevo je v oblasti paty a špičky lyže, kde zajišťuje její optimální průhyb.

 

TOUGH BOX

Základní konstrukce Power Construction je u nejvyšších modelů ještě zesílena v oblasti vázání o několik vrstev sklolaminátové textilie nasycené epoxidovou pryskyřicí. Tyto vrstvy jsou kladeny přes sebe v úhlu 450 a zajišťují maximální pevnost této části lyže, tolik nutnou pro stabilní uchycení vázání.

 

MULTI LAYER WOODCORE LIGHT

Speciální vysocekvalitní dřevěné jádro je složeno z více druhů dřeva s ohledem na úsporu hmotnosti, ovšem při zachování optimálních jízdních vlastností a schopnosti tlumit nežádoucí vibrace.

 

TECHNOLOGIE LYŽÍ

 

 

FULL CAMBER

Klasické prohnutí lyže po celé délce. Full camber je určen hlavně pro sportovní lyžaře, kteří jezdí pouze na upravené sjezdovce. Efektivní hrana se nemění spolu se zatížením lyže. Celá hrana je v kontaktu s podložkou po celé délce oblouku a dává tak možnost maximální kontroly nad lyží.

 

TIP ROCKER

Klasické prohnutí lyže s lehce přizvednutou špičkou. Pokud je lyže plně zatížena tak je špička nejvíce zvednutá, při zahájení obloku je kontaktní hrana nejkratší - lehčí zahájení oblouku. Pokud je lyže nahnuta o více jak 35°, tak je kontaktní hraná po celé délce lyže a to zaručuje klidnou jízdu v oblouku. Vhodné pro začátečníky a lehce pokročilé.

 

TIP AND TAIL ROCKER

Lyže má variabilní délku kontaktní hrany na špičce a patě. Oblouk se velmi lehce začíná a lyže působí velmi živým dojmem. Tento profil je určen především pro sportovní lyžaře, kteří preferují moderní carving.

 

FULL ROCKER

Rocker (opačné klenutí) po celé délce lyže je vhodné především pro sportovní lyžaře, kteří jezdí ve všech podmínkách.

 

FULL ROCKER HIGH

Rocker po celé délce lyže. Modely s Full Rocker High jsou vhodné pro surfování v hlubokém sněhu ve vysokých rychlostech.

 

FULL ROCKER MEDIUM

Rocker po celé délce lyže. Modely s Full Rocker Medium je chovají výborně ve všech sněhových podmínkách mimo sjezdovku, jsou stabilní i ve vysokých rychlostech.

 

FULL ROCKER LOW

Rocker je po celé délce lyže. Modely s Full Rocker Low jsou vhodné do všech sněhových podmínek, jak na sjezdovce, tak mimo ni. Velmi hravé lyže a klidné ve vysokých rychlostech.

 

PROGRESSIVE

High-tech technologie nemusí být výhradně doménou nejvyšších modelových řad. Technologie PROGRESSive byla vyvinuta s ohledem na tuto skutečnost. Orientuje se na rekreační a příležitostné lyžaře, kteří preferují účinnost, funkčnost a kvalitu hodnou prémiové značky. Modely lyží Völkl s technologií PROGRESSive jsou určeny pro ambiciózní nováčky. Jsou snadno ovladatelné, stabilní a odpustí drobné jezdecké chyby. A to není všechno. Modely s technologií PROGRESSive jsou zkonstruovány tak, aby jejich výkonnost rostla společně s vzrůstajícími lyžařskými dovednostmi svého majitele. Technologie PROGRESSive využívají následující modely: SENSOR 1, ATTIVA CIELO a UNLIMITED AC.1.PROGRESSive - pata

  • Základním konstrukčním prvkem je proměnný průřez lyže v zadní části – u hran je průřez lyže vyšší, směrem k podélné ose pak materiálu ubývá. Tím je zaručena vyšší pružnost zadní části lyže, která lyžaři mimořádně usnadňuje ukončení oblouku, jednu z technicky nejnáročnějších fází sjezdového lyžování.
  • Lyže s PROGRESSive technologií není při výjezdu z oblouku tak agresivní, u lyžaře proto nedojde k výraznému porušení předozadní rovnováhy (tak zvanému „sednutí na zadek“), která má zásadní vliv na udržení ideálního, tudíž nejméně namáhavého, lyžařského postoje. Díky tomu je možné elegantně vykrajovat oblouky s minimální námahou.

2.PROGRESSive - špička

  • Přesně vypočítaný a navržený tvar lyže v oblasti špičky jí dává možnost měnit svou charakteristiku v závislosti na lyžařově jízdním stylu. Díky tomu mají lyže s technologií PROGRESSive proměnnou délku kontaktu hrany se sněhem. Při pomalé jízdě a malých náklonech je kontaktní plocha kratší, čímž výrazně napomáhá snadnému ovládání lyží. Se zvyšující se rychlostí a většími náklony se prodlužuje kontaktní plocha hrany lyže se sněhem. Je tak možné se do lyže více „opřít“. Při rychlejší jízdě jsou proto lyže stabilnější a snáze se ovládají

 

POWER SWITCH

Díky mechanismu POWER SWITCH TECHNOLOGY mohou nyní lyžaři sami velice snadno měnit charakteristiky svých lyží. Na výběr mají ze třech úrovní tuhosti: cruise, dynamic a power, přepnutí mezi jednotlivými módy probíhá prostým pootočením regulačního prvku na patce lyže. To znamená, že ke zdolání všech nástrah neustále se měnícího horského terénu, stačí jeden jediný pár lyží, které rovněž bude možné přizpůsobit vlastním schopnostem a dovednostem lyžaře. Je možné volit mezi měkkým módem lyží-cruise, vyrovnaným nastavením pro carving-dynamic a temperamentním závodním naladěním-power. K nastavení není potřeba žádný adaptér ani nářadí. Efekt je okamžitě patrný a všimnou si jej i lyžaři, kteří nepatří mezi profesionály.

Jak to funguje:
Na zadní části lyže je umístěno regulační kolečko, pomocí kterého lze buď uvolnit nebo předepnout dvě uhlíkové tyče umístěné v ladících aramidových tubách uvnitř lyže. Úroveň předepnutí působí jak na tvrdost tak i na ohyb lyže – což jsou dva parametry, které mají rozhodující vliv na její charakteristiku. Vzhledem k tomu, že přepínací mechanismus je zabudován do uzavřené konstrukce lyže, poskytuje bezchybnou dlouhodobou funkčnost i v extrémních podmínkách a v případě soustavného používání.

Režim Cruise:
V tomto režimu nejsou uhlíkové tyče ve svých vodících tubusech předepnuty, díky čemuž má lyže snadný a volný podélný průhyb. To umožňuje snadné ovládání na měkkém povrchu a pohodlnou jízdu, a to i v boulích nebo hlubokém sněhu.

Režim Dynamic:
Nastavení „dynamic“ aktivuje systém s 50% předepnutím uhlíkových tyčí. Tento režim nabízí vyrovnanou kombinaci dynamických charakteristik lyže s odpovídající tuhostí podélného průhybu, proto je ideální pro dynamický styl lyžování a měnící se podmínky při jízdě na různých površích.

Režim power:
Režim power je nejtvrdší nastavení. Tuhost i flexe lyže odpovídá agresivnímu stylu jízdy. Při tomto nastavení tuhosti poskytují lyže maximální stabilitu na tvrdých, ledem pokrytých svazích při vysokých rychlostech.

 

POWER SWITCH INDIVIDUAL

Firmy Marker a Völkl odstartovaly vývoj přesně naladěných lyží již technologií Motion. Konstrukční řešení POWER SWITCH INDIVIDUAL posunulo sen o individuálním nastavení lyží pro potřeby jednotlivých lyžařů do reality, a to do dvou modelů řady Racetiger RC a SC. Charakteristiku lyže lze nastavit speciálním klíčem tak, aby odpovídala potřebám jejich majitele.

Vstupními proměnnými, jež hrají roli při nastavení, je hmotnost lyžaře, věk a lyžařské schopnosti. Každému zákazníkovi tak jeho prodejce nastaví charakteristiku lyží s pomocí v patce lyže zapuštěného šroubu, předepnutím tyče v karbonovém tubusu, který je integrován do jádra lyže. Pružnost, tuhost a rychlost reakce lze takto nastavit přesně dle individuálních potřeb každého lyžaře.

 

 

FULL POWER GRIP CONSTRUCTION

Nová verze spojení lyže s vázáním vychází z osvědčené koncepce Motion firem Völkl a Marker. Spojení lyže s vázáním zajišťují nad hrany lyže umístěné „kolejnice“. Vázaní má proto tzv. plovoucí uložení, které zajistí konstantní průhyb lyže po celé její délce. Nový systém vázání s širším uložením na lyži přináší optimální přenos síly pro lyže s max. šířkou 69 mm v oblasti pod patou. Nižší hmotnost usnadňuje ovládání lyže.

 

DOUBLE GRIP XTD

Základní jádro Sensor Wood Core je v oblasti nad hranami lyže zvýšeno přidáním dalších, přesně opracovaných dřevěných jader. Do těchto jader je plně integrován systém pro uchycení vázání. Tato konstrukce přináší optimální přenos lyžařových povelů přímo na hrany lyže a výrazně zvyšuje jejich stabilitu při vysokých rychlostech. Zároveň lyže lépe drží při jízdě na hranách.

 

POWER GRIP

Nosným prvkem technologie Power Grip je nižší výška jádra v oblasti vázání, takže kontaktní vzdálenost mezi botou a hranou lyže je kratší, zároveň došlo k posunutí spojovací osy lyže-vázání více nad hrany lyže. Díky tomu lyže vybavené touto technologií jsou stabilnější, mají rychlejší odezvu na přenos řídících povelů a perfektně drží při jízdě na hranách. V neposlední řadě toto technologické řešení snižuje váhu lyže.

 

DOUBLE GRIP LT

Velice lehká a funkční technologie spojení lyže s vázáním. Hlavní výhody lyží s Double Grip LT jsou nízká váha, stTechnologie lyží Alpineabilita a snadné ovládání.

 

POWER SHELL

Lehké a funkční spojení lyže - vázání vytvořené speciálně pro juniorské modely, kde je nutný harmonický průhyb po celé délce lyže, který výrazně usnadňuje zatáčení a ovládání vůbec.

 

BIO LOGIC

Výzkumný a vývojový tým firmy Völkl se pro sezónu 2009/2010 zaměřil na důkladné přepracování dámských lyží, proto představuje svůj nový koncept nazvaný BIO-LOGIC. Základem jsou technické inovace, které zohledňují anatomii ženského těla lépe než kdykoliv předtím, přičemž rovněž přihlížejí k náročným očekáváním výkonnostně zaměřených lyžařek. Koncept BIO-LOGIC spojuje touhu po sportovně-dynamickém stylu lyžování s ochranou zdraví a šetrným přístupem k vlastnímu tělu. Omezit nezdravé namáhání kolen je hlavním úkolem tohoto konceptu. Konstruktéři, ve spolupráci se sportovními lékaři, fyzioterapeuty a profesionálními lyžařkami týmu Attiva, vyvinuli technická řešení, jejichž cílem je zajistit skutečný požitek z lyžování při omezení namáhání oblasti kolen. To znamená menší namáhání kolenního kloubu a vyrovnanější namáhání svalů na nohou při zachování sportovně-výkonnostního stylu jízdy. „Řada testů prokázala, že technologie Bio-Logic výrazně zmírňuje rizika, která ohrožují kolenní kloub. Prevence nezačíná v okamžiku, kdy si připneme lyže, ale již během jejich konstrukce a navrhování,“ potvrzuje Dr. Jürgen Eichhorn, mezinárodně uznávaný specialista na kolenní klouby.

Vše výše popsané je dosaženo s pomocí tří zásadních konstrukčních úprav:

Bio-Logic Stance (Postavení nohy)
Systém tvořený lyží a vázáním byl v konceptu Bio-Logic přizpůsoben tak, že je oblast prstů na noze umístěna mírně výš než pata. Tato úprava výšky je v řádu několika milimetrů, ale má zásadní důsledky: především podporuje lepší přenos síly při vjezdu do oblouku. Ještě větší význam má druhý účinek: zlepšená dynamická poloha s optimalizovanými úhly ohybu kolene. Důsledkem je efektivnější ovládání lyží, z něhož má lyžařka větší požitek a přitom se méně unaví. Dochází k silnější aktivaci stehenních svalů, což aktivně chrání pohybový aparát kolena před zraněním.

Bio-Logic – Geometry (Geometrie)
Modely lyží konceptu Bio-Logic mají speciálně upravené krojení. To je v oblasti před vázáním navrženo na menší poloměr oblouku než v oblasti za ním. Tento tvar umožňuje snadný a rychlý nájezd do oblouku. „Mírnější“ krojení v zadní části částečně eliminuje škodlivé síly vznikající při výjezdu z oblouku. Snadné zahájení oblouku společně se uvolněným  ukončením oblouku dodává jízdě harmonii a přesnost. Výsledkem je lepší zážitek z lyžování při menší fyzické námaze.


Bio-Logic – Flex (Harmonický průhyb)
Systém lyžařského vázání zkonstruovaný pro lyže s šířkou pod patou do 70 mm. Hlavní předností tohoto systému je naprosto precizní přenos lyžařových povelů do lyže a maximální stabilita při vysokých rychlostech.

 

ROCKER

Myšlenka lyží s opačným prohnutím možná není nová, ale koncept vyvinutý konstruktéry freeride oddělení firmy Völkl je zcela revoluční. Oficiální název tohoto konceptu je ROCKER a jde o nový přístup, jdoucí daleko za hranice pouhého obrácení průhybu lyže.

Základní stavební kameny tohoto konceptu jsou:

Round Shape Throughout
Plynulé opačné prohnutí - bez přerušení linie oblouku. To je základ konceptu ROCKER. Je tak zajištěn stoprocentní kontakt hrany se sněhem a vyrovnaný přenos energie. Lyže jsou tak dokonale ovladatelné i při vysokých rychlostech.

Adjusted Ski Firmness
Dalším konstrukčním prvkem konceptu ROCKER je rozdílná tuhost podélného průhybu lyže v jednotlivých jejích částech -  pevnější v přední části, středně tvrdá uprostřed  a měkká v zadní části. Pevnější špička zajišťuje přesnou manévrovatelnost v prašanu, měkčí střední část brání vzniku „nadměrného průhybu“ a udržuje lyži lehkou a hbitou i v těch nejsložitějších situacích. Měkčí podélný průhyb paty lyže výrazně usnadňuje vykrajování oblouků. Rozložení tvrdosti je optimálně nastavené pro jednotlivé modely lyží.

Rockes-Specific Sidecuts
Firma Völkl u všech lyží konceptu ROCKER upravila tvar krojení tak, aby vyhovoval zamýšlenému použití: u modelu KURO je to zaměření pro jízdu v hlubokém sněhu, pro model KATANA nastavení vhodné pro sjíždění velkých svahů a vysokou rychlost, pro model CHOPSTICK vyvážené freestyle parametry a obrovskou univerzálnost pro model GOTAMA a  KIKU (ženy). Stranou nezůstal ani první model lyže konceptu ROCKER v řadě junior - GOTAMA JR.

Lower Tip Shape
Čím větší prohnutí, tím méně zvedlá špička. Milovníci prašanu jezdící na lyžích Völkl nepotřebují vysoké špičky lyží k tomu, aby se tyto neponořily do sněhu. Prohnutí dané konceptem ROCKER stačí.

Symmetric Side-Cut
Naprosto symetrické krojení lyže. Shodný tvar lyže v přední a zadní části výrazně napomáhá při prováděná triků, jejich součástí je jízda a dopady pozadu „Switch“.

Butter Zone
Speciální konstrukce pro freestyle lyže s rozdílnou tuhostí průhybu pro špičku a patu, oproti střední části lyže. Konce lyže mají optimální průhyb pro jízdu v hlubokém sněhu a hlavně pro triky.

 

SPEEDWALL

Lyže se skluznicí na bocích – to vše už tu bylo, ale firma Völkl oprášila toto historické technické řešení a za pomoci moderních technologií ji postavila na vyšší úroveň - SPEEDWALL. Základem bylo měření, z něhož vyplynulo, že při obloucích ve vyšších rychlostech má skluznice lyže kratší dobu kontakt se sněhem než oblast bočnice a hrany. Z této skutečnosti těží nové technické řešení poprvé u dvou modelů řady Racetiger. Konstruktéři přistoupili k boku lyže jako k pokračování povrchu, který při jízdě klouže po sněhu. Proto je bok lyže vyroben z vlastní kompozitní slinutiny, která má stejné kluzné vlastnosti jako skluznice. U konstrukce lyže SPEEDWALL je možné boky lyže ošetřovat a upravovat stejnými nástroji a postupy jako skluznice. Lyže proto při jízdě po hranách neztrácí svou rychlost.

 

SKIN PIN TECHNOLOGY

Nový systém upnutí stoupacích pásů - Skin Pin! Hlavní výhodou je snadné použití a vysoká spolehlivost uchycení. Stoupací pásy – vždy ušité na míru přesné geometrii příslušného modelu lyží řady Mountain – mají na špičce kovový kolík, který se při připevňování pásů protáhne zespoda otvorem v přední části lyže a pootočením zajistí. Tím se pás okamžitě dostane do správné základní polohy, díky níž ho pak lze přesně umístit na skluznici. Výsledkem je na 100% spolehlivé upevnění, které zároveň brání proniknutí sněhu mezi lyži a pás. Díky snadné vizuální kontrole upevnění má lyžař vždy přehled o jeho stavu. V neposlední řadě může otvor ve špičce plnit i další důležité funkce - lze jej použít při horolezeckém výstupu, nebo, po otočení pásu, při záchranné akci.

 

 

SYSTÉM VÁZÁNÍ

 

 

MOTION iPT WIDERIDE

Tento systém vázání je určen pro lyže širší než 80 mm na středu. Systém je o 30% účinnější než konkurenční systémy pro široké lyže 80mm a více. Motion iPT Wideride je integrován do lyže pro precizní a bezztrátový přenos energie na hranu. I širší lyže jsou tím pádem velmi agilní a výkonné i na tvrdém povrchu.

 

iPT SPEEDRIDE

Tento systém vázání je určen pro lyže širší než 80 mm na středu. Systém je o 30% účinnější než konkurenční systémy pro široké lyže 80mm a více. Motion iPT Wideride je integrován do lyže pro precizní a bezztrátový přenos energie na hranu. I širší lyže jsou tím pádem velmi agilní a výkonné i na tvrdém povrchu.

 

eMOTION

Systém vázání pro dámskou řadu ATTIVA. Vázání je velmi lehké, designově ladí a je vybavené dvojitou patou pro komfortní ovládání.

 

rMOTION

Moderní systém vázání určen pro modely řady Racetiger. Vázání je v maximálním kontaktu to nekompromisní ovladatelnost.

 

sMOTION

Systém je velmi lehký a je velmi podobný modelu Speedride. Širší kolejnice zaručují lepší přenos energie.

 

4MOTION

Spolu s rostoucí oblibou širších lyží i u levnějších modelů byl vyvinut systém 4Motion, který kombinuje dobrý přenos energie s kolejnicovým systémem.

 

iPT MOTION

Systém vázání Marker pro lyže užší než 70mm. Velmi spolehlivý systém vybavený dvojitou patou pro komfortní vystupování a nastupování.

 

3MOTION

Systém 3Motion byl vyvinut jako součást integrovaného kolejnicového systému Powergrip, který má oddělené kolejnice pro lepší a volný průhyb lyže.

 

3MOTION JUNIOR

Juniorský model systému vázání, který je velmi spolehlivý a zaručuje bezchybný výkon ve všech podmínkách.