Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Sport Hangar CZ s.r.o. Menu

Technologie Tyrolia

 

FREEFLEX PRO

Představením netradičního systému Freeflex Pro se zaměřujeme na novou úroveň výkonu: Díky snížené výšce postoje je nyní klouzavý pásek mnohem blíže lyžařské botě a naše volně klouzavá pata umožňuje lyži se volně ohýbat. Tím jsou zajištěny konzistentní hodnoty vypnutí, snižuje se nebezpečí zranění a generuje se ještě vyšší výkon a přesnost řízení vašich lyží.

 

PATA RACE PRO

Nová, snížená výška postoje odpovídá novým předpisům FIS. To nám poskytlo příležitost vytvořit nový design dráhy paty, který je o 1 mm vyšší a o 8 mm širší pro ještě vyšší stabilitu a přímý přenos síly. Navíc, zvýšená velikost klouzavých vložek snižuje tření a poskytuje ještě plynulejší a konzistentnější vypínací výkon za všech lyžařských situací a podmínek.

 

DIAGONÁLNÍ ŠPIČKA

Plná diagonální špička umožňuje uvolnění v rozsahu 180o, v horizontálním i vertikálním směru. Maximální bezpečnost v situacích, kdy dochází ke zkrutným pádům vzad. Závodní diagonální špičky jsou vyladěny pro závodní účely. Díky vyšším vertikálním, než horizontálním vypínacím silám, udrží špička v záklonu vysoké síly, které se při závodění vyskytují.

 

DIAGONÁLNÍ PATA

Lehká Diagonální Pata byla nově zkonstruována pro ještě lepší výkon. Proces vypnutí v rozsahu 150oposkytuje ještě více bezpečí. Je snížena zátěž kolen a vazů v případě zkrutných pádů vpřed nebo vzad a snižuje se nebezpečí zranění.
Pohodlí: Chytře zkonstruovaný diagonální uvolňovací excentr pro snadné nazouvání.
Výkon: Dokonale vyvážená fixace paty ve všech směrech umožňuje vysokou úroveň přenosu síly bez nežádoucího vypínání.

 

LITERAIL

Montáž a seřízení ve třech krocích a bez nářadí.

1) Určete délku podrážky boty.

2) Otevřete páku špičky, zasuňte špičku do základny a ve vhodné pozici páku uzavřete.

3) Do paty zahákněte brzdu, zasuňte patu do základny a ve vhodné pozici páku uzavřete.

 

 

NEW LX/SX KINEMATICS

Pro sezonu 2011/2012 jsou špičky vázání LX a SX kompletně přestavené. Nejenže vyadají hezky a bytelně, jsou také vybaveny novými technologiemi.
1)Více síly:
Vázání přenáší více síly v přímém směru, což znamená, že se energie neztrácí a lyže se lépe ovládá.2)Rychlejší opětovné vystředění:
Vázání omezuje vychylování lyžáku na minimum, a tím pádem se zvyšuje horizontální stabilita. Lyži máte lépe od kontrolou a užijete si více každý oblouk. Šrouby jsou velmi široce umístěny pro dobré ovládání, jak úzkých, tak hlavně širokých lyží.


3)Lepší vertikální tolerance: Jelikož všechny lyžáky nemají stejnou výšku předního kopyta, tak je zde větší tolerance, a tím pádem nehrozí nežádoucí přepětí.

 

 

POWERRAIL SYSTEM

Žádné vrtání a šroubování. Jen vrtání. Vázání se do lyže nevrtá, pouze se zasune do integrovaných lyžin a pak se nastaví délka podešve na stupnici.
Stavebnicový systém:
Systém Power Rail byl vyvinut tak, aby se mohl použít na většinu lyží z nabídky pro velikost podešve od 260 do 380 mm.


Přirozený ohyb:
Přirozené prohnutí lyže je zajištěno jedním párem pevně umístěných šroubů a třemi páry plovoucích šroubů. Tento systém vázání zaručuje plynulý a přirozený průhyb lyže.

Dvojitý ohyb: Systém PowerRail Pro je ještě oproti systému PowerRail vybaven gumovými podložkami na špičce a patce vázání. Podložky poskytují ještě větší a plynulejší průhyb lyže s maximální bezpečností.


Dlouhodobý výkon
: Uchycení špičky nebo uchycení patky vázání lze samostatně měnit nebo nastavovat, což zaručuje maximální funkčnost vázání.


Lepší přenos síly: Základny systému PowerRail jsou o 7% širší a o 25% nižší než základna systému RailFlex2. Enegrie se tím pádem rychleji přenáší z lyžáku na hrany.

 

SYSTÉM ABS

Bezpečnost: Uvolnění bez tření významně snižuje porušení vazů při zkrutných pádech vpřed. Dokonalé uvolnění bez ohledu na teplotu, obutí, námrazu nebo nečistoty na vázání.
Pohodlí: Samočistící design a bezúdržbová úprava.
Výkon: Nejlepší výsledky při nezávislém testování bezpečnosti, kdy byla udělena ZNAČKA NEJVYŠŠÍ KVALITY TÜV.

 

SYSTÉM ŠPIČKY TRP

Bezpečnost: 4-válečkový klešťový systém HEAD zůstává vždy flexibilní, absorbujek rátké nárazy do špičky a automaticky provádí vystředění boty. Dokonalá 180o akce uvolnění umožňuje až o 30% vyšší zádržnou sílu, aniž by došlo ke snížení bezpečnosti.
Pohodlí: Snadné nastupování a dokonalé vystředění boty bez ulpívání sněhu nebo nečistot.
Výkon: Pozitivní přenos síly, perfektní silové spojení mezi botou a vázáním (o 30% lepší přesnost vystředění než u běžných excentrů).

 

DVOJITÝ FREEFLEX

Volně plovoucí odpružení “Dvojitý Freeflex” je založeno na dvou elementech: zaprvé, oboustranné obdélníkové otvory v základně RAILFLEX umožňují lyži pružit. Zadruhé – klouzavé jednotky špičky a paty poskytují ještě více volnosti a zajišťují, že tlak na špičku a patu zůstává konstantní pro vyšší bezpečnost a výkon.