Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Sport Hangar CZ s.r.o. Menu

Technologie Marker

 

VÁZÁNÍ MARKER

 

COMSHOCK PISTON

Bezpečnostní modul, který pohlcuje rychlé a silné nárazy a kontroluje pomalé staticky působící síly. Zabraňuje předčasnému vypnutí vázání.

 

PISTON CONTROL

Hydraulický píst, který je součástí podložky, aktivně spolupracuje v průběhu oblouku s lyží. Je tak dosaženo optimálního přenosu energie a dokonalé spolupráce lyže, podložky a vázání.

 

BIOMETRIC

Biometricky programované vypínání při pádech dozadu se přesně přizpůsobí skutečné vypínací síle v různých situacích. Významně zvyšuje ochranu před poškozením kolenního kloubu.

 

 

BIOTECH

Biotech systém pomáhá k bezproblémovému vypnutí. Snižuje riziko zranění při pádu, díky otevíratelné špičce vertikálním směrem.

 

TWINCAM - NÁŠLAPNÁ PATA

Zajišťuje rychlé a pohodlné nastoupení do vázání při jakýchkoli sněhových podmínkách.

 

AFD

Antikorozní ocelá kluzná podložka zajišťuje rovnoměrné vypínání při všech kombinacích pádu (rotačního, dopředu, dozadu) a to nezávisle na velikosti tření, které vzniká např. opotřebením nebo znečistěním podešve boty.

 

EPS

Deska umístěná pod nášlapnou plochou brzdy zajišťuje přesný přenos řídící síly lyžaře na hrany lyží ve střední části lyže a tím jejich přesnější ovládání a optimální záběr hran.

 

SPEED POINT

Nejsnáze nastavitelná délka podešve je pouze s technologií Speed Point. Tato série splňuje nejnáročnější požadavky rentalového a demo trhu. Nejlepší komponenty z řad Performance a Competition kombinované s unikátní SpeedPoint technologií dovolují provádět maximálně rychle rentalové a demo operace. Všechny systémy jsou vybaveny  EPS® technologií a antikorozní kluznou AFD podložkou.

 

 

RTL

Speciálně mladší klientela ocení rychlost a pohodlnost nastavení vázání na správnou délku podešve. Perfektní vázání vhodné pro lehčí lyžaře. Všechny systémy jsou vybaveny EPS® technologií a antikorozní kluznou AFD podložkou.

 

 

FASTRACK 2

Stálý nárůst rentalového trhu vedl k absolutnímu přepracování světově známé Fastrack technologie a toto vázání se stalo vynikajícím patnerem v rentalovém prostředí. Plně synchronizovaný free-flex systém s nově vyvinutou špičkou a patou nabízí dokonalý přenos síly a dovoluje snadnou manipulací nastavení maximálního rozpětí. Fastrack2 je lehčí než jeho předchůdce, stabilní a bezporuchový.

 

 

TRIPLE PIVOT COMPACT

Nově vyvinutá, velice kompaktní špička má v sobě příčně uloženou pružinu. Spolehlivé vypínání zajistí stejně tak jako u běžného vázání pohyblivá deska spolu s otočnými válečky, které jsou integrovanou součástí špičky vázání. Hliníková výztuha zpevní konstrukci vázání, aniž by to přidalo na zbytečné váze.

 

 

TRIPLE PIVOT ELITE

Nová konstrukce špičky vázání, která je vhodná zejména pro širší lyže. Pružina je uložena kolmo, a proto je špička velmi krátká a lépe přenáší energii.

 

INTER - PIVOT HEEL

Nová konstrukce patky vázání, která má vynikající vlastnosti. Pružina je uložena v samotné patce, tím se zkrátilo celé vázání a lyže je pružnější.

 

ERS SYSTÉM

Vysoce výkonný specificky dámský systém vázání, který je 0,5kg lehčí než předchozí model. Odlehčený systém používaný exkluzivně na lyžích SuperModels. Integrované úchyty jsou od špičky k patě umístěny blíže k sobě, aby vyhovovaly menší podešvi boty a tím udržovaly hladký průhyb lyže. Toto specificky dámské vázání je vybaveno špičkou Comfort s trojitým pivotem a patou TwinCam2.

 

 

ER3 SYSTÉM

Dámský systém vázání. Zcela nový systém, kde je energie přenášena pomocí podložky, je konstruován pro dobré a rekreační lyžařky. ER3 je kratší a méně tuhý než pánský systém, umožňuje lyži větší a plynulejší průhyb a dává ji nižší váhu o téměř 0,25kg. Tento systém využívá o 20% lehčí Compact špičku a pevnou Compact2 patu konstruované pro větší sílu, preciznost a rychlost přenosu síly pod botou.

 

 

MX SYSTÉM

Spojení integrovaných úchytů s vázáním poskytuje bezkonkurenční pevnost a kontrolu u nejvyšších modelů řady AMP. Systém využívá technologii vnitřního pivotu a nové lehké špičky Marker Comfort MX s trojitým pivotem pro ještě širší a pevnější spojení vázání s lyží. Nová špička přichází s křížícími se pružinami, z nerezavějícího kovu AFD, s funkcí zpětného uvolnění.

 

 

M3 SYSTÉM

Základní systém - lyže/deska/vázání - konstruovaný pro rekreačního lyžaře. Využívá nové Compact špičky a pevné paty Compact2 konstruované k efektnějšímu, rychlejšímu přenosu síly pod botou, s o 20% lehčí konstrukcí.

 

 

MULTI STANCE

Pokud rádi jezdíte v parku potřebujete mít vázání co nejvíc na středu, ale pak se Vám lyže topí v prašanu. Pomocí Multi Stance můžete velmi jednoduše posunout vázání o 60mm a upravit si tak lyži jak do parku tak do prašanu.

 

HELMY MARKER

 

 

ABS-ESP TECHNOLOGY

Inovace tradiční metody vstřikování skořepiny do formy a přidání nového, patentovaného termoplastu Ronfalin. Tak došlo k navýšení tuhosti skeletu přilby při současném snížení hmotnosti. Další výhodou tohoto nového materiálu je vysoká odolnost skořepiny i při velmi nízkých teplotách. Pod tuto novou skořepinou je technologií InMoulding „připečen“ vnitřní díl přilby z polystyrenu, který jednak výtečně izoluje, zároveň slouží jako vynikající deformační zóna při velmi prudkých nárazech.

 

 

ADJUSTABLE AIR CHANNEL SYSTEM

Optimalizuje tepelnou pohodu v přilbě při jízdě. Chladný a osvěžující vzduch je v přední části nasáván do speciálních vzduchových kanálků, vytvořených ve skořepině přilby, průchodem skrz přilbu ochlazuje lyžařovu hlavu, v zadní části helmy pak ohřátý vzduch vychází ven. Otvory pro vstup vzduchu jsou jak na vrchní části přilby, tak i na jejích bocích. Množství procházejícího vzduchu je možné regulovat centrálním regulačním prvkem.

 

 

STRAP HOLDER

Nově řešené uchycení pásku od brýlí v zadní části přilby. Vroubkovaný povrch přilby spolu s pružným gumovým zajišťovacím prvkem zabrání sklouznutí brýlí z přilby bez ohledu na povětrnostní podmínky a rychlost jízdy.

 

 

NATURAL FLOW DESIGN

Nový design zaručuje v přilbě efektivní cirkulaci vzduchu a velmi dobře z ní odvádí teplo a vlhkost. Proudění vzduchu v přilbě je směrována tak, aby nedošlo k prochladnutí hlavy. Současně je zabráněno průniku sněhu nebo deště dovnitř přilby, i když je lyžař v pohybu. Otvory pro větrání je možné uzavřít.

 

 

STRAP HOLDER

Možnost odepnutí částí zakrývajících uši lyžaře.

 

 

IN-MOULDING TECHNOLOGY

Maximálně efektivní spojení skořepiny s vnitřní výplní z materiálu FlexFoam. Materiál FlexFoam se za tepla vstřikuje do vnější polykarbonátové skořepiny. Díky tomu oba materiály dokonale přilnou po celém povrchu. U přilby je docíleno nejlepší tuhostní charakteristiky a trvanlivosti. Větrací otvory jsou přesně vyřezány pokrokovou technologií trojosého laseru. Výsledkem je perfektní vzhled a maximální funkčnost.

 

 

AIR CHANNEL SYSTEM

Optimalizuje tepelnou pohodu v přilbě při jízdě. Chladný a osvěžující vzduch je v přední části nasáván do speciálních vzduchových kanálků, vytvořených ve skořepině přilby, průchodem skrz přilbu ochlazuje lyžařovu hlavu, v zadní části přilby pak ohřátý vychází ven.

 

 

REMOVABLE NECK ROLL

Odepínací kryt zadní části krku.

 

 

GENIUS SIZE TRIMMING SYSTEM

Revoluční systém nastavení velikosti Genius. Jedná se o první plně integrované nastavení velikosti lyžařské přilby svého druhu. Upravit velikost přilby nebylo nikdy tak jednoduché. Základem je regulační kolečko, kterým lze otáčet i tehdy, kdy je přilba na hlavě. Pootočením se přilba seřídí do fixní polohy, čímž se výrazně zvyšuje bezpečnost. Vnitřní klenba systému Genius je celá vyložena příjemným polstrováním.

 

LYŽAŘSKÉ BRÝLE MARKER

 

 

ILC

Nový Interchangeable Lenses Concept umožní velice intuitivní výměnu zorníků v rekordně krátké době. Hlavní konstrukční výhodou je základní rám složený ze dvou částí. Zadní je z měkčího materiálu, nese na sobě ukotvené základní čirý zorník, obličejovou část a pásek kolem hlavy. Přední je z materiálu o něco tvrdšího, se zadní částí ji ve spodu spojují dva panty. Výměnný zorník se velmi snadno ukládá mezi tyto dvě části rámu. Přesné a pevné spojení obou částí zajišťují tři přezky. Toto spojení vytvoří zdvojený zorník, který výtečně odolává zamlžování.

 

 

DOUBLE CYLINDRICAL LENSES

Cylindrické zorníky umožňují optimální vidění a funkčnost při zimních sportech. Díky příměsím absorbujícím světlo, které vyvinula společnost Intercast Europe výhradně pro tento účel, dokáží tyto zorníky cíleně filtrovat sluneční záření tak, aby do očí proniklo pouze světlo o určitých, zrak neohrožujících, vlnových délkách. Zároveň dochází k odstranění odlesků, čímž se zlepšuje kvalita a ostrost vidění. Aby nedocházelo ke zkreslení sledované scény, byla přidána důležitá optická korekce s proměnlivou tloušťkou směrem od středu k okrajům zorníků. Tím se odstranilo zkreslení na kraji zorného pole. Proto tyto zorníky umožňují ostřejší vidění a lepší vnímání objektů v pohybu.

 

 

STRAP WINGS

Spojení rámu brýlí s páskem kolem hlavy je na výkyvných spojkách.

 

 

PERIPHERAL VENTILATION

Velmi promyšlený systém větracích otvorů na brýlích Marker zajišťuje efektivní proudění vzduchu uvnitř brýlí. Toto proudění omezuje zamlžování brýlí a tvoří komfortní prostředí uvnitř brýlí při každém počasí.