Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Sport Hangar CZ s.r.o. Menu

Technologie K2

 

Konstrukce

DŘEVĚNÉ JÁDRO

U K2 pánských All-Mountain modelů se používá jedle a osika pro jejich vrozenou sílu a energii. Nová Adventure série používá směs jedle a paulownie. Všechny dámské lyže jsou kombinací jedle a smrku v unikátním procesu Bioflex. Smrk je používán jako lehčí alternativa k pevné jedli. Jádro Bioflex a jedle/paulownie mohou také obsahovat  vlákna bambusu pro přidání pevnosti bez navýšení váhy.

 

 

TRIAXAL BRAIDING

Triaxial braiding bylo vynalezeno K2 v roce 1988 a je to stále nejlepší cesta jak použít skelné vlákno v kombinaci s dřevěným jádrem. Tento proces se skládá z  protažení vyfrézovaného dřevěného jádra patentovaným přístrojem Triaxial Braiding, kde se proplétají skelná vlákna okolo jádra. Tato unikátní metoda výroby lyží umožňuje díky skelnému vláknu pevnost a sílu v torzi, zatímco celodřevěné jádro umožňuje jeho přirozenou flexibilitu.

 

CAP KONSTRUKCE

"Cap" lyže jsou vyráběné důmyslným procesem formování, který zakrývá jádro a vnitřní materiály svrchní vrstvou lyže. Základní vlastnosti capové lyže jsou lehká váha a síla. Proces výroby je velmi podobný jak u lyží pro začátečníky, tak pro výborné lyžaře. To, co určuje charakteristiku lyže, jsou rozdílné použité materiály jádra. Vhodnou volbou materiálu může být konstrukce Cap používána pro jakkoli výkonné lyže.

 

SIDEWALL KONSTRUKCE

Na rozdíl od Cap konstrukce je obsah Sidewall lyže chráněný a zatavený ve svrchním materiálu po celém jejím obvodu a je oddělený od horního materiálu. Sidewall materiál je umístěn přímo přes hrany pro dodatečnou výztuhu a podporu. Tento typ konstrukce inklinuje k preciznějšímu přenosu síly.

 

 

METAL TNC KONSTRUKCE

Velmi lehká konstrukce určená pro lyže ze série BackSide. I přes svou nízkou váhu konstrukce poskytuje dostatečný pocit z přesnosti a reakce.

 

 

METAL LAMINATE TECHNOLOGIE

Se dvěma pláty odlehčeného titanu vloženými po celé délce lyže jsou lyže s Metal Laminatem nejvýkonnější a nejkomplexnější konstrukcí nabízenou K2. Tato konstrukce se skládá z pravidelně se střídajících plátů skelných vláken s pláty titanu nad i pod dřevěným jádrem. Metal Laminate tlumí, je precizní, má stabilní výkon a je ideální pro výborné all-mountain lyže.

 

TORSION BOX TECHNOLOGIE

Konstrukce Torsion Box je u K2 používána pro širokou řadu lyží. Tato konstrukce opředeného jádra dělá lyže lehké, citlivé a s dlouhou životností. Záleží na míře pružnosti a torze. Jeden model s touto konstrukcí může jezdit jinak než druhý. Všestrannost konstrukce Torsion Box nás přesvědčila o vhodnosti použití u lyží pro začátečníka, ale i dobrého lyžaře. Ačkoli zde budou podstatné rozdíly mezi DarkSide a MissConduct, nabídnou oba modely standardní vlastnosti, což jsou pohodlí, shovívavost, citlivost a energie - tedy vlastnosti každé lyže s touto technologií.

 

 

PROGRESIVE SIDECUT

Progresivní krojení je kombinací dvou různých poloměrů nebo chcete-li krojení, které zvyšují všestrannost širokých lyží. Teorie standardního krojení je založena na používání jednoho poloměru. To funguje perfektně u úzkých lyží, ale přestává fungovat na širokých lyžích, především v různorodých sněhových podmínkách. Použití progresivního krojení na širších lyžích zaručuje snadnější zahájení oblouku a vysokou výkonnost na tvrdém terénu.

 

POSUNUTÉ KROJENÍ DÁMSKÉ LYŽE

K2 dámské lyže jsou konstruovány s krojením posunutým o 2 cm dopředu oproti standardnímu krojení pánských lyží. Díky tomu se lyže lépe přizpůsobuje, protože ženy mají těžiště všeobecně níže než muži. Posunutím krojení vpřed se posunuje těžiště většiny žen do optimální pozice.

BIOFLEX JÁDRO

Všechny K2 dámské lyže používají kombinaci osiky, paulownie a bambusu v unikátním jádru dobře známém pod názvem Bioflex. Proces, ve kterém je pod botou použita hustší dřevina z osiky spojená s lehkou dřevinou z paulownie ve špičce a patě. Pro rok 2011/2012 jsou vyvinuty 3 varianty Bioflex jádra specificky laděná podle výkonnosti lyžařky. Výhoda Bioflex jádra spočívá v jeho lehké váze, díky čemuž jsou lyže snadno ovladatelné a méně náročné než pánské lyže. Bioflex jádro může být také doladěno tak, aby vyhovovalo vysoké výkonnosti pro náročné lyžařky. Burnin Luv a True Luv mají obě Bioflex jádro, ale flexibilita a výkonnost jsou dramaticky odlišné.

 

 

BIOFLEX 1

Jádro Bioflex je složeno z 60% osika a 40% paulownie.

 

BIOFLEX 2

Jádro Bioflex je složeno z 70% osika a 30‘% paulownie.

 

BIOFLEX 3

Jádro Bioflex je složeno z 80% osika a 20% paulownie.

 

HYBRITECH SIDEWALLS

Hybritech je kombinací výkonnosti střední Sidewall konstrukce se snadnou ovladatelností a shovívavostí a Cap konstrukce ve špičce a patě. Exkluzivně nabízené u série Side. Hybritech dělá lyže silné, přesné a výkonné, se snadným vyjížděním zpět do oblouku.

 

TWIN TECH HRANY

Zcela nová konstrukce vytvořená speciálně pro lyže Twin Tip, zvýší odolnost a trvanlivost Sidewall lyží. Tradiční sidewallová hrana vytváří v místě, kde se setkává se svrchním povrchovým materiálem, 90 úhel. Konstrukce Twin Tech zapustí svrchní materiál lyže do Sidewallu a tímto sníží úhel, který se jinak tak snadno ničí.

 

 

 

SYSTÉM TLUMENÍ

MOD TECHNOLOGIE

MOD je integrovaný vysoce výkonný tlumící systém. Jeho funkcí je absorbovat vibrace a nárazy v jakýchkoli sněhových podmínkách, poskytnout nejlepší přechod z hrany na hranu a zvýšit stupeň kontroly a síly. MOD je unikátní, protože je umístěn jako druhé jádro, které je nezávislé na tradičním základním dřevěném jádru. Když přidáme hmotu separátně, obě jádra se mohou ohýbat nezávisle na sobě. Díky tomu je lyže klidnější, všestrannější a má delší životnost.

 

MOD MONIC

Monic je pevná pozinkovaná hmota vložená do druhého jádra tak, aby maximálně spolupracovala s MOD strukturou a maximálně tlumila vibrace. Nezávislá studie v testovacích laboratořích společnosti Boeing nám pomohla najít přesné místo pro umístění MOD MONICu, tak aby co nejvíce pohlcoval vibrace a okamžitě zklidnil lyže při jízdě. Díky přidání Mod Monicu je celá MOD struktura lehčí a lyže je ovladatelnější.

 

 

CARBON WEB

Pokrytí MOD struktury karbonovou tkaninou. Prvky karbonu leží v přesných úhlech tak, aby se dosáhlo vyššího stupně torzní tuhosti sekundárního jádra. To dělá lyže lehké, ale zároveň jim přidává torzní síle tam, kde ji potřebujete nejvíce.

 

GLASS WEB

Pokrytí MOD struktury druhou skelnou tkaninou zvyšuje torzní tuhost a poskytuje více shovívavosti. Všestrannější verze oproti Carbon Web.

 

TECHNOLOGIE SKLUZNICE

 

 

OBOUSMĚRNÉ ZÚŽENÍ

Špička je širší než patka, ale jen o malý kousek. To umožňuje lyži výjimečně fungovat při jízdě popředu, ale zúžení zároveň dovoluje lyžaři lepší a plynulejší přechod na jízdu pozadu, která je výkonnostně srovnatelná s jízdou vpřed.

 

SYMETRICKÉ ZÚŽENÍ

Symetrická lyže, která je konstruována pro stejné jízdní vlastnosti pro jízdu popředu tak i na switch. Vázání by se mělo u těchto lyží montovat na střed.

 

CATCH FREE ROCKER

Technologie Catch Free je nový design klenutí u lyží pro začátečníky. Ze sněhu se mírně zvedající body FCP a ACP usnadňují přechod mezi oblouky. Lyže s Catch Free technologií mají snadnější otáčení zprava doleva bez toho, aniž by se špičky a paty zachytávaly o povrch sněhu. Catch Free technologie je používána jako nástroj pro snadné učení lyžování. Představuje začátečníkům jak snadno sjet z kopce dolů.

 

ALL-TERRAIN ROCKER

All-Terrain Rocker je z dostupných technologií BaselineTM nejvšestrannější. Je vybaven zvednutými špičkami pro stabilní výkonnost v měkkém sněhu a klenutím pod patou pro sílu, energii a držení hrany na tvrdém terénu.

 

POWDER ROCKER

Powder Rocker je konstruován do prašanu. Špičky jsou nejvíce zvednuté a mají nejvyšší hodnoty technologie Rocker. Díky tomu nabízí dokonalý pocit surfování a celkové zlepšení výkonnosti v prašanu. Místo klenutí však stále existuje, aby zajistilo pevné držení na hraně i na tvrdém terénu.

 

SPEED ROCKER

Speed Rocker je konstruován na tvrdý sníh. Jeho mírně zvednuté špičky a jejich navýšená délka poskytují snadné vedení lyže a dokonalý přechod na hranu. Klenutí podél zbylého povrchu dodává preciznost závodní lyže, sílu a pevné držení na hraně.

 

JIB ROCKER

Tento model je speciálně navržen pro park! Zvýšené špičky a paty a nulové klasické klenutí pod nohama nabízí nejlepší směsici hravosti pro triky a zvýšení popu pro nepřekonatelné ollie.

 

ROCKER TECHNOLOGIE

U lyží s designem Rocker jsou špičky a paty otočeny jako u vodních lyží. Když lyže leží na rovném povrchu, body FCP a ACP nejsou již kontaktními body. Rocker umožňuje plout po povrchu měkkého sněhu, aniž by se špičky utopily předtím než se lyže sami budou chtít přirozeně zvednout a letět. Nabízíme mnoho stupňů Rockeru, ale v zásadě čím větší je vzdálenost od sněhu, tím víc jsou lyže určeny do hlubšího sněhu. My rozlišujeme Rocker podle tří specifických charakteristik: 1) umístění: místo, kde je Rocker umístěn 2) výška: výška (mm) Rockeru od sněhu 3) délka: délka (cm) oblasti Rockeru.

 

ABSorb

ABS/Urethane Hybrid hrany
Horizontální konstrukce hran. Tato konstrukce hran používá měkčí urethanový materiál pro absorpci nárazů dopadu, které se tím snižují. Urethan je použit pod vázáním k absorbování nárazů, zatímco ABS je používáno směrem ke špičce a patě k maximalizaci výkonnosti a kontroly.

 

NOODLE

Noodle je zcela jedinečná technologie systému vázání u dětské série Groms. Nevýhodou u mnoha juniorských lyží je tvrdost lyže s vázáním způsobená požadovanou minimální tloušťkou šroubů držících vázání. U systému vázání Noodle Tech je ve skutečnosti podložka přímo integrována v lyži bez použití šroubů, díky tomu je jádro užší a poskytuje hladký průhyb lyže. To znamená lepší komfort a kontrolu nad lyží pro dětské lyžaře a hlavně… více zábavy!

 

 

BACKSIDE TECHNOLOGIE

 

 

SNOPHOBIC TOP SHEETS

Tím jak se hromadí sníh na lyžích, dochází k navýšení jejich váhy. Náš nový povrch svrchní vrstvy SnoPhobic s repelentem proti sněhu udrží vaše lyže permanentně lehké. Jak vznikl? Povrch, běžící podél celé spodní části všech lyží, je díky své konstrukci voděodpuzující. Vyvinuli jsme tedy jeho tenčí variantu a používáme jí jako specifickou povrchovou úpravu i pro svrchní část backcountry lyží.

 

 

PRE-CUT SKINS

K modelu se dají dokoupit originální stoupací pásy, které dokonale lícují s lyží a velmi jednoduše se nasazují díky připraveným úchytům na lyži.

 

TIP AND TAIL HOLES

Všechny Adventure lyže mají vyvrtané otvory ve špičkách a patách. Ty usnadňují postavit rychle a kvalitně záchranné sáně nebo konstrukci lyžařské kotvy. Otvory jsou zaslepeny zátkami, které se dají snadno odejmout otočením plochého šroubováku. Tyto otvory také fungují jako úchytné body pro stoupací pásy.

FLAT TAILS

Všechny naše Adventure lyže mají rovné paty násobící výkonnost backcountry lyže. Dovolí vám snadno zabodnut lyže patami do tvrdého sněhu. Z lyží tak můžete vytvořit kotvu ke stanu nebo jen zabezpečit své lyže, když budete potřebovat najít něco v batohu. Toto není možné s lyžemi twin tip a těmi, které mají otočené patky.

POWDER SPECIFIC TIP DESIGN

Nejširší bod na špičce lyže je přední kontaktní bod jako oposit k 7 cm vpředu. Tento design dělá lyži stabilnější a předvídatelnější v jakýchkoli sněhových podmínkách.

K2 SCHIZOFRANTIC INSERTS

K2 Schizofrantic inzerty dovolují super rychlé namontování nového systému vázání K2/ Marker Griffon Schizofrantic bez potřeby vrtání. Zesílený kovový povrch inzertu navíc zajistí 67% tažné síly šroubů, které se používají u standardního vázání. Samotné Schizo je vybaveno testovanou špičkou Elite s trojitým pivotem a patou s vnitřním pivotem. Má velmi nízkou váhu, snížený stojný bod a kabelový systém, který umožní jednou namontované vázání kdykoli libovolně posunovat na lyži v rozsahu až o 6cm vpřed nebo vzad. Předloha na lyži vám dovolí nastavit vázání do středu pro optimální výkonnost jak v parku, tak na jízdu pozadu nebo nastavit vázání od tradičního montážního bodu co nejvíce dozadu pro jízdu v prašanu. Zesílení povrchu v oblasti inzertních kroužků vám umožní utáhnout dvakrát silněji standardní šrouby vázání.

 

HELMY UVEX

 

 

ACTIVE MATRIX

Toto je poslední technologie regulace klimatu pomocí rychlého přepínání. Systém Active Matrix vám dovoluje dotykem jednoho prstu regulovat odvětrávání pomocí ventilačního systému helmy.

 

 

PASSIVE CHANNEL

Kanály ve vnitřním povrchu výstelky EPS přímo odvětrávání klima mezi hlavou a přilbou, tím vás udržují v suchu a pohodlí celý den.

 

 

HYBRID

Tato unikátní konstrukce je vybavena tím nejlepším z obou dostupných (In-mold a hard-shell) konstrukcí. Primární In-Mold konstrukce udržuje Hybrid konstrukci lehkou, zatímco Hard-Shell svrchní povrch umožňuje zařazení výkonnějšího ventilačního systému Active a delší životnost skořepiny, která bude vypadat výborně i po mnoha letech.

 

 

IN-MOLD

In-Mold je základní konstrukcí pro ultra lehké přilby. Je vyrobena Vrstvou EPS, která je spojená při procesu Holding s ultra lehkou vrstvou polykarbonátu, což má za následek neskutečně minimalistický tvar, který je i velmi lehký.

 

 

HARD-SHELL

Hard-shell konstrukcí jsou vyráběny spolehlivé helmy s dlouhou životností. Hard- shell helmy vás ochrání proti nárazu lehkou EPS pěnou vstřikovanou do formy z ABS, ta ochrání vaší helmu i proti každodenním oděrkám a škrábancům.

 

 

AUDIO SYSTÉM 1

Integrovaná sluchátka a nastavení hlasitosti zvuku s připojením k vašemu přehrávači.

 

 

AUDIO SYSTÉM 2

Integrovaná sluchátka a nastavení hlasitosti zvuku s připojením k vašemu přehrávači s odnímatelným kabelem.

 

 

AUDIO SYSTÉM 3

Integrovaná sluchátka a minimikrofon v kabelu s připojením k vašemu telefonu nebo přehrávači. Vybaven odnímatelným kabelem, samostatným tlačítkem pro pauzu/hraní a zvednutí/zavěšení telefonu.

 

 

FULL-WRAP LINER

Výstelka, která plně pokrývá celou přilbu, je prací a pohodlně objímá vaši hlavu, což vytváří bezkonkurenční pohodlí K2 přileb. Výstelka je vybavena materiálem ze síťoviny ve tvaru věnce, která odvádí vlhkost a je plně prodyšná tak, aby zabránila přehřívání. Výstelka je plně a bezešvě spojena s K2dialed Fit Systémem a K2baseline Audio systémem, pro největší pohodlí uživatele.

 

 

K2 DIALED FIT

Ergonomicky tvarovaný K2dialedFit systém se třemi body nastavení přizpůsobí jedním otočením zadního kolečka velikost přilby vaší hlavě a nezáleží na tom, jaký tvar máte. Konečným výsledkem je helma upravená tak, aby perfektně padla přímo vám.