Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Sport Hangar CZ s.r.o. Menu

Technologie Head

 

 

SENDVIČOVÁ KONSTRUKCE WORLDCUP

Celodřevěné jádro spolu s bočnicemi po celé délce lyže je jedna z nejlepších konstrukcí. Bočnice dokonale přenášejí impulsy na hranu a zároveň tlumí vibrace. Titanalové pláty zvyšují torzní tuhost a tím pádem zlepšují vlastnosti na tvrdém povrchu.

 

 

SENDVIČOVÁ KONSTRUKCE

Klasická celodřevěná konstrukce s bočnicemi po celé délce lyže. Bočnice tlumí vibrace a dobře přenáší energii. Celodřevěné jádro je zárukou velmi dobrých a dlouhotrvajících vlastností. Je měkčí než Sendvičová konstrukce Worldcup.

 

 

SENDVIČOVÁ KONSTRUKCE S DVOJITOU ŠPIČKOU

Celodřevěná konstrukce s bočnicemi po celé délce lyže. Lyže má Twin-tip geometrii - zvednutou špičku a patku pro snadnější ovládání v prašanu a jednodušší jízdu na switch (pozadu).

 

 

MIMOŘÁDNĚ ODOLNÉ BOČNICE ABS

Při jízdě ve volném terénu občas narazíte na skálu nebo si lyže o sebe „ťuknou“, proto jsou freeride lyže vybaveny odolnějšími bočnicemi.

 

 

ZÁVODNÍ STRUKTUROVANÁ SKLUZNICE UHM C

Vysoce odolná skluznice s nejlepšími skluznými vlastnosti.

 

 

STRUKTUROVANÁ SKLUZNICE UHM C

Velmi odolná skluznice s výbornými skluznými vlastnostmi.

 

 

DESKA SPEED PLATE

Deska pod vázání, která výborně tlumí vibrace a díky dvoudílné konstrukci umožňuje volný průhyb lyže. Díky vysoké pevnosti je zlepšená torzní stabilita, přenos energie na hranu a celková kontrola lyže.

 

 

TECHNOLOGIE INTELLIGENCE

Adaptivní technologie Intelligence firmy HEAD napomáhá tomu, aby se vaše lyže chovaly perfektně – a to jak relativně vzhledem k terénu, tak i vašemu individuálnímu režimu jízdy.

JAK FUNGUJE:
Inteligentní vlákna umístěná v úhlu 45° před vázáním převádějí mechanické impulsy na elektrickou energii. Čím tvrdší je vaše jízda, tím větší energie je generována. Elektrická energie je přiváděna zpět do inteligentních vláken. Ta následkem toho ztuhnou a dodávají lyži větší odpružení a torzní tuhost.

CO DĚLÁ:
Jejich poloha v úhlu 45° před vázáním zvyšuje torzní tuhost lyže a tlačí hranu do sněhu ve tvrdých obloucích.
Inteligentní vlákna při vysokých rychlostech postupně stabilizují celou lyži.

 

TECHNOLOGIE INTELLIGENCE CHIP

Některé vysoce kvalitní lyže HEAD jsou vybaveny technologií Intelligence CHIP. Zde je elektrická energie vytvářená inteligentními vlákny nejen regenerována, ale také akumulována a postupně uvolňována předem naprogramovaným čipem, individuálně načasovaným v závislosti na oscilačních vlastnostech lyže.
Tím se násobí efekt inteligentních vláken a vlastnosti lyží se ještě více přizpůsobují vašemu stylu jízdy.

 

TECHNOLOGIE LIQUIDMETAL

Zatímco technologie Intelligence řídí výkon našich lyží podle potřeb jezdce, Liquidmetal je materiál, který našim lyžím dodává mimořádnou pružnost a odpružení. Liquidmetal využívá skutečnosti, že tekutou molekulární strukturu (na rozdíl od pevné struktury vláken a slitin) nelze rozbít a stlačit. Liquidmetal tudíž přináší absolutní odpružení a nevykazuje v průběhu doby žádné defekty. Maximální odpružení. Maximální pohyblivost.

JAK LIQUIDMETAL PRACUJE:
Když se ohýbá materiál Liquidmetal, zaručuje nízký poměr komprese okamžité odpružení. Stlačované nebo roztahované molekuly díky tekuté molekulární struktuře pouze mění vzájemné polohy.
Nedochází k prasknutí molekulární struktury.

ÚČINEK TECHNOLOGIE LIQUIDMETAL:
Okamžitý účinek - Žádná energetická amortizace. Absolutní odpružení.
Dlouhodobý účinek - V čase nedochází k žádnému selhání odpružení.

 

TECHNOLOGIE AIRCOAT

Zatímco se všichni výrobci snaží odlehčit jádra svých lyží, my jsme se rozhodli přidat vzduch do okolních skleněných vláken. AIRCOAT znamená, že naše vlákna jsou dutá, a dělají naše freeridové a univerzální lyže nejen superlehkými, ale také extrémně pohyblivými a zároveň pevnými. Tato technologie, která je používána též v leteckém průmyslu, je hlavním důvodem, proč lyže vybavené technologií AIRCOAT, budou s největší pravděpodobností nejlehčími lyžemi na trhu.

O 40% LEHČÍ:
O 40% lehčí – běžná vlákna jsou plná, kdežto vlákna AIRCOAT jsou dutá. To snižuje celkovou hmotnost skleněných vláken v lyži až o 40%. A protože lyže obsahuje hodně skla, rozdíl je veliký.

STEJNÁ PEVNOST :
Duté vlákno má jednak vyšší mez pevnosti v tlaku a také vyšší specifickou pevnost než jakékoli pevné vlákno. To činí skleněné vlákno alespoň stejně tak pevné jako konvenční, plná vlákna.

VÍCE POHYBLIVOSTI:
Kombinace nižší hmotnosti a zvýšené pevnosti dutých skleněných vláken má za následek větší houževnatost a pohyblivost lyže. Dutá skleněná vlákna jsou citlivější a rychlejší jak při absorpci, tak při přenosu energie do a z hran vašich lyží.

 

TECHNOLOGIE TORQUE TURNING

Technologie Torque Turning využívá skeletálních stabilizátorů, které značně zvyšují torzní tuhost lyže a přitom nenarušují její podélný ohyb.Torzní tuhost je odpor, který lyže klade vůči kroucení - stejný odpor, jaký působí na Vaši špičku a patu, když lyžemi hraníte v zatáčkách: čím více, tím lépe. Podélný ohyb je odpor, který lyže klade vůči ohýbání – určuje množství energie, jakou musíte vynaložit, když se pokoušíte lyží zatočit: tuhé lyže
vyžadují silné svaly. Technologie Torque umožňuje vytvořit podélně měkkou, manévrovatelnou lyži s vyšší torzní tuhostí. Výkon na hraně.

Technické informace:
Torzní skeletální stabilizátory jsou vyrobeny z obzvlášť tuhé a předepnuté kovové slitiny integrované do lyže. Umístění a geometrie torzních stabilizátorů byly stanoveny interaktivním procesem, který zahrnoval počítačově podporovaný laboratorní výzkum a zkoušky na sněhu. Čím větší jsou podélné rozměry stabilizátorů, tím vyšší je odpor proti kroucení, a tím větší tlak je vyvíjen na hranu. V podélném směru nemají stabilizátory žádný vyztužující účinek. To je zejména účinné u lyží s agresivním bočním krojením, kde široká špička a pata má zvýšený vliv na torzní ohyb. Zatímco se lyže snadno ohýbá a hladce jde do i ze zatáček, hrana lyže je tlačena do sněhu celou svou délkou.

 

 

KONCOVÁ KŘIDÉLKA

Zatímco technologie Torque Turning dává příjemným lyžím výkonnou hranu, my tuto technologii kombinujeme s novými koncovými křidélky HEAD: Koncová část za účinnou hranou je zapuštěná, což umožňuje dokonale
hladký a kontrolovaný výjezd z každé zatáčky.

 

 

KERS

Mimořádné zvýšení výkonu:
Technologie KERS funguje jako turbodmychadlo, které poskytuje dodatečnou sílu a akceleraci tím, že zvyšuje tuhost zadní části lyže v obloucích. Účinek: zvýšení výkonu, který jezdce katapultuje do dalšího oblouku. Stejně jako když pilot Formule 1 stiskne tlačítko pro takovou mimořádnou dávku rychlosti. Technologie HEADKERS představuje elektronický, plně automatický a integrovaný systém.

Jak to funguje:
Lyže jsou na konci oblouku vystaveny maximálnímu ohybu. V tomto okamžiku aktivní mikročip uvolní energii do vláken zadní části lyže. Ta následkem toho ztuhne a okamžitě se zvýší propružení pro maximální akceleraci na konci oblouku.

Technické pozadí:
Technologie HEAD KERS představuje evoluci myšlenky, která stojí za technologií Intelligence firmy HEAD. Na rozdíl od Intelligence však KERS nemá vliv na torzní tuhost lyže, KERS posiluje podélnou ohebnost lyží.Technologie KERS je dále postavena na zcela novém čipu, který je schopen akumulovat sílu a uchovávat ji pro pravou chvíli. Piezoelektrická vlákna přeměňují kinetickou energii, která je uložena v čipu zabudovaném v lyži. Elektrická energie je okamžitě uvolněna do obvodu lyže, kde je čidlem požadována dodatečná energie. Načasování a uvolnění je automaticky řízeno a koordinováno. V závislosti na charakteru ohybu různých modelů lyží jsou čidla předem naprogramována: čím má být lyže agresivnější, tím tužší bude koncová část lyže.

 

FLOW RIDE

Základní výhody:

  • Vyšší všestrannost
  • Snadné ovládání
  • Lepší nástup do oblouku
  • Maximální svižnost
  • Dobrá schopnost plavat

Jak to funguje:
Část dřeveného jádra v přední části lyže je nahrazena patentovaným elastomerovým materiálem pro optimalizaci všestrannosti lyže. v krátkých obloucích vylepšený a chytrý ohyb zmenšuje kontaktní plochu pro snadnější nástup do oblouku. Avšak tím, že si lyže zachovává pravidelnou střednici profilu, poskytuje stabilitu potřebnou pro oblouky ve vysokých rychlostech.

 

 

FLOW RISE

Kombinace Rockeru (přizvednutá špička a pata) a klasického prohnutí pod vázáním. Přizvednutá špička pomáhá lyži v hlubokém sněhu a na rozbité sjezdovce. Přizvednutá patka změkčuje dopady a nezachytává se v hlubokém sněhu v oblouku. Klasické prohnutí pod vázáním je zárukou dobrého držení na sjezdovce.

 

FLOW ROCKER

Rocker je po celé lyži. Styk s podložkou je pouze od vázáním. Prohnutí Flow Rocker je používáno hlavně pro freeride lyže do hlubokého sněhu.

 

TECHNOLOGIE ROCKER

Jak to funguje:
Reversní průhyb a mimořádně dlouhý přední rocker pro maximální schopnost plavat v nadýchaném prašanu a o trochu menší koncový rocker pro vetší stabilitu při doskocích.