Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Sport Hangar CZ s.r.o. Menu

Technologie Fischer

 

 

LOCHSKI

Lyže s konstrukcí Lochski se vyznačuje menším hmotnostním momentem setrvačnosti. Snížením váhy na špičce a na konci se hmotnost soustředí doprostřed lyže. Pozitivním účinkem je jak výrazné snížení vibrací a klidnější jízda, tak lepší točivost i vedení lyže.
Malá příčina - velký účinek: I když se zdá, že je snížení hmotnosti jen velmi malé, jeho vliv na výkon lyží je velký. Důkazem toho jsou úspěchy ve Světovém poháru.

 

 

HOLE SKI

Snížený moment setrvačnosti díky menší hmotnosti na špičce a na konci lyže pro lepší vibrační vlastnosti, optimalizovanou klidnou jízdu, lepší točivost a ovladatelnost.

 

FLOWFLEX

Více než tři roky vylepšovali experti vývojového a výzkumného střediska Fischer novou technologii, která překoná neohebnost desek pod vázáním. Tak vznikl Flowflex jako první podvozek pro lyže na světě.
Princip technologie Flowflex - ilustrační obrázek

Flowflex umožňuje rovnoměrné rozložení sil po celé lyží a odsud jejich přenos přímo na trať. Flowflex zaručuje každému lyžaři optimální pohyb lyží ve všech sněhových podmínkách a lyžování je díky němu bezpečnější.

Flowflex umožňuje vůbec poprvé zcela volné prohýbání lyže. Bez ztráty ovládání. Prohnutí lyže umožňuje kombinace nosníku vázání a horizontálního ložiska. Vertikálně klouzající centrální ložisko naproti tomu zaručuje stabilní pozici lyžařské boty uprostřed lyže - v každé fázi oblouku. Integrovaný pružinový systém umožňuje rychlejší návrat lyže z prohnuté do horizontální polohy. Díky těmto vlastnostem systému Flowflex má lyžař stálý kontakt se sjezdovkou a lepší přímý přenos síly na hrany. Jízda se vyznačuje větší jistotou a lyžař má více možností, jak zlepšovat svůj výkon.

 

 

FLOWFLEX 2.0

Založený na principu Flow flex (volný průhyb lyže - trvaůý záběr hran), ale o 30 % lehčí zapracován do konstrukce technologií Inmould.

 

 

AIR CARBON TI

Tento špičkový materiál z leteckého průmyslu je mimořádně lehký a přesto extrémně pevný. Používá se mimo jiné u závodních lyží ve spojení s titaniem a zaručuje snadné ovládání a nejlepší možnou výkonnost lyže.

 

AIR CARBON

Tento špičkový materiál z leteckého průmyslu je mimořádně lehký a přesto extrémně pevný. Zaručuje snadné ovládání a nejlepší možnou výkonnost lyže.

 

AIR CHANNEL

Vzduchové kanálky v dřevěném jádru vyztuženém skelnými vlákny výrazně snižují jeho váhu. Extrémní pevnost a optimální rozložení plošného tlaku.

 

TITANAL 0.8

Dřevěné jádro s dvojitým titanalovým vyztužením o síle 0.8mm, zesílené Air Carbonem. Přináší perfektní pohyb po hranách a velmi klidnou jízdu.

 

TITANAL 0.5

Dřevěné jádro s dvojitým titanalovým vyztužením o síle 0.5mm, zesílené Air Carbonem. Přináší perfektní pohyb po hranách a velmi klidno jízdu.

 

AIR POWER

Materiál jádra lyže má menší hustotu. Snížená hmotnost lyže umožňuje snadné ovládání lyží a lyžování s menším vynaložením sil.

 

WOODCORE

Velmi lehké dřevěné jádro výborných technických parametrů s dlouhou životností.

 

FUMA AIRCORE

Spojení extrémně lehkého dřeva Fuma s technologií Air Core. Díky sendvičové konstrukci mají lyže extrémní torzní pevnost a stabilitu - jsou lehké při výstupu, stabilní a výkonné při sjezdu.

 

PAULOWNIA WOOD CORE

Nejlehčí dřevo, které se používá při výrobě lyží. Používá se speciálně pro tůry na lyžích.

CARBON TECH

Speciální síť z karbonových vláken s nejlepšími torzními vlastnostmi a současně s vyváženou pevností.

 

COMPOSITE FRAME

Samonosná skeletová konstrukce přenáší sílu na obě hrany. Lyže vykazují v každé situaci optimální jízdní vlastnosti.

 

FIBERTECH

Speciální síť ze skelných vláken s harmonickými ohybovými vlastnostmi. Lyže je výjimečná velmi dobrými jízdními vlastnostmi v obloucích.

 

SIDEWAL CONSTRUCTION

Konstrukce s bočnicemi k podpoře hran pro vysokou stabilitu, tvrdost a trvanlivost.

 

SANDWICH SIDEWALL CONSTRUCTION

Jedinečná koncepce výroby jádra lyže, která propůjčuje celé konstrukci maximální stabilitu. Konstrukce Sandwich Sidewall je výsledkem promyšlené vícevrstvé konstrukce jádra z bukového a topolového dřeva s dvojnásobným titanalovým vyztužením a pevnými bočnicemi, poskytujícími optimální podporu hranám, které jsu díky tomu tvrdší a déle vydrží. Pevné bočnice zajišťují přímý přesun sil na ocelové hrany, což umožňuje extrémně sportovní a přímou jízdu. Další výhodou této konstrukce lyže je zlepšené tlumení nárazů.

 

SIDEWICH CONSTRUCTION

Vrstvená konstrukce s dřevěným jádrem a bočnicemi na oporu hran pro maximální stabilitu, tvrdost a odolnost.

SANDWICH 25 SIDEWALL CONSTRUCTION

Rozšíření konceptu sendvičové konstrukce. Speciální technologie pro freestylové lyže. Se spodním i svrchním titanalovým plátem. Díky 25 sklonu bočnice je hrana velice odolná proti opotřebení. Optimální konstrukce pro parky a pipe, která chrání horní hranu lyží. Bočnice ale zároveň zajišťuje přímý přenos sil na ocelové hrany, což umožňuje extrémně sportovní jízdu.

 

DYNAMIC GRIP CONTROL

Pro perfektní výkon lyží na sjezdovce a radost z kontrolované jízdy hraje hlavní roli prvotřídní grip. Firma Fischer proto v rámci výzkumné práce vyvinula technologii Dynamic Grip Control. Tento inteligentní systém se automaticky přizpůsobuje rozmanitým podmínkám terénu a sněhu. Optimální torzní pevnost ve střední části lyže a trojnásobné podélně vyříznuté klínky na špičce a na patě lyže s vložkami z elastomeru zajišťují okamžitý a plynulý přenos síly na hrany. A to od začátku oblouku až do jeho konce. Při sportovním výkonu znamená větší grip současně lepší kontrolu.

 

DUAL RADIUS SYSTEM

Použití rozdílných rádiusů na špičce a konci lyže zajišťuje rychlejší zahájení oblouku. Díky menšímu poloměru na špičce reaguje lyže velice bezprostředně. Větší rádius na koncích lyže zajišťuje vynikající výkonnost při dlouhém i krátkém oblouku. Systém Dual Radius v kombinaci s konstrukcí Sandwich Sidewall je základem perfektních vysoce výkonných modelů řady Progressor. Jsou to racecarvery s širokým krojením pro jakékoliv sjezdovky.

 

 

DUAL RADIUS AMPLIFIER

Kovové zesílení v kombinaci se speciálním vytvarováním 3D zajišťují u prověřeného systému Dual Radius ještě větší výkon.

 

HYBRID TECHNOLOGY

Lyže vybavené hybridním systémem spojují to nejlepší z vybavení na sjezdovky i mimo ně. Stisknutím tlačítka lyže změní své prohnutí z rockeru na camber a nebo obráceně. Dokáže se tak přizpůsobit jakýmkoliv podmínkám.

OPTIMIZED EDGE REINFORCEMENT

Titanalové pláty v místě vázání zabraňují promáčknutí hrany při nárazu. Silnější profil hrany kromě toho chrání před rychlým opotřebením.

 

REAL TWIN TIP

Špičky a konce lyží téměř stejně zahnuté. Lyže má harmonickou linii průhybu a od středu ke špičce i ke konci lyže stejnou geometrii. Montáž lze provádět podle přání.

 

TWIN TIP

Špičky a konce lyží jsou téměř stejně vysoko zahnuté a poskytují lyži harmonickou linii průhybu. Díky tomu je umožněna jízda i dopady po skocích pozadu a konce lyží se nezaříznou. TwinTip jsou základem pro dobrou výkonnost i v hlubokém sněhu.

 

 

ALL MOUNTAIN ROCKER

O 2 až 3 mm rozevírající se špičky lyží umožňují harmonické, plynulé nasazení oblouku a zvyšuje točivost lyže. Pro jízdu na sjezdovce i mimo ni, která šetří síly.

 

ROCKER TOUR

Rocker je vysoký 3 až 4 mm a speciální geometrie špičky přispívá k menšímu zaboření. Dokonalá stopa a optimální vlastnosti ve sjezdu. Lehké a bezpečné upevnění pásů.

FREESKI ROCKER

Do délky protažená, o 2 až 5 cm rozevírající špička freeride lyže vytváří optimální živost. Hrana Powder Hull garantuje dokonalé řízení lyže, s níž se díky plynulému a harmonickému nasazení oblouku jede s velkou úsporou sil.

 

I-BEAM

Nová technologie I-Beam splňuje oba nejdůležitější požadavky, které jsou kladeny na freeridové lyže - nízkou váhu a stabilitu. To se podařilo, protože vyfrézované drážky v dřevěném jádru výrazně snižují váhu lyží, zatímco speciálně zkonstruované karbonové I-profily, vložené do dřevěného jádra, zajišťují vysokou stabilitu. Výsledkem jsou lyže, které díky své stabilní konstrukci hravě hravě zvládnou splnit všechny požadavky jízdy ve volném terénu. Navíc nízká hmotnost zaručuje optimální ovládání a vždy perfektní výkonnost ve všech myslitelných situacích.

 

 

POWDER HULL/SWALLOW TAIL

Freeride Feeling - jako příď lodě lyže prořezává a odhazuje sníh. Technologie používaná při stavbě rychlých sportovních člunů. Přední část lyže zajišťuje ještě svobodnější a razantnější jízdu, maximální ovladatelnost, přesné vedení, větší živost a rychlejší otáčky.

 

RAILFLEX SP

Sport Performance: další vývojový stupeň osvědčeného integrovaného systému Railflex, který je perfektně sladěný s lyžemi Fischer a umožňuje montáž obratem ruky. Deska je svou speciální konstrukcí perfektně přizpůsobena linii průhybu lyže.

 

BINDING MOUNTING POINT

Předsunuté montážní místo pro vázání, které umožňuje snadnější točení a šetří síly při lyžování.

 

RAIL MY STYLE

Integrovaný systém Railflex pro řadu My Style. Užší a lehčí než u řad unisex. Pro délku podrážky do 330 mm (ne 360 mm). lehce a jednoduše lze za vteřinu změnit nastavení paty i špičky vázání.

 

RACETRACK

Nový systém vázání, který si bere ty nejlepší vlastnosti ze všech předchozích. Inteligentní systém vodících kolejnic umožňuje nasazení vázání bez použití nářadí a optimální nastavení na každou velikost boty. Mezi hlavní výhody Racetracku patří: volný průhyb lyže, excelentní přenos síly a optimalizovaná stojná poloha pro lepší zrychlení.

 

POWERRAIL

Pokračování vývoje systému Railflex - je širší a nižší pro zlepšení přenosu síly. Speciální vlastnosti: přestavitelnost bez nástrojů, vhodné pro půjčovny.

 

RACE PLATE JR.

Funguje jako World-Cup-Plate pro dospělé. Měkčí flex, přizpůsobený pro mladé závodníky. Výška podle pravidel FIS.

 

FULL DIAGONAL

Vypínání v rozmezí 180° reaguje na pády téměř ve všech směrech. Chrání především vazy v oblasti kolen.

DIAGONAL HEEL

Tato patka má vypínací rozmezí až 150°. Nižší zatížení zejména při torzních pádech vpřed.

FRP

4 válečky a kluzné vložky optimalizují pružnost a vypínání vázání.