Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Sport Hangar CZ s.r.o. Menu

Technologie Elan

 

Torze

TECHNOLOGIE WAVEFLEX™ PLUS TECH

Převratná technologie WaveFlexTM kombinuje vyšší podélnou pružnost lyží s vyšší torzní stabilitou, což znamená plynulé provedení oblouku a neustálý kontakt hran se sněhem. Vlny, které nepřerušovaně probíhají od špičky po patku lyží, jsou zárukou velmi přesného lyžování a skutečně plynulé jízdy za jakýchkoliv podmínek.

 

 

 

TENKÝ HLINÍKOVÝ PROFIL

Pro freeridové lyže Elan jsme speciálně vyvinuli technologii ultra tenkého profilu lyží. Laminované dřevěné jádro s nízkým profilem, obložené dvěma tenkými vrstvami titanového hliníku, zaručuje maximální reakce lyží, optimální pružnost s vynikající torzní stabilitou a nižší hmotnost, která je zárukou skvělého nadnášení v prašanu a univerzálního výkonu.

 

EXPRESS

Patentovaná technologie Express byla zkonstruována tak, aby optimalizovala přenos energie vynakládané lyžařem na lyže. Zvyšuje přilnavost hran a usnadňuje provádění harmonických carvingových oblouků.

 

Konstrukce

 

RST SIDEWALL

Tato konstrukce byla vytvořena speciálně pro závodní lyžování: vertikální boční hrany zaručují maximální přilnavost hran podél celé délky lyže a přímý přenos sil na hrany při vysokých rychlostech.

 

 

PST SIDEWALL

(PARTIAL SIDEWALL TECHNOLOGY)
Konstrukce PST zaručuje lyžaři lepší přilnavost hran v oblasti pod botou při carvingových obloucích na zledovatělých sjezdovkách.

BOČNÍ HRANY SST

SST (slanted sidewall technology) neboli technologie zkosených hran znamená, že hrany jsou zkoseny pod úhlem 70 stupňů. Tato technologie spojuje univerzální výkon a schopnost odpouštět chyby a zaručuje optimální přilnavost hran po celé délce lyží, na kterou se můžete spolehnout. Spojuje přednosti vynikajícího výkonu a přilnavosti technologie RST s univerzálností konstrukce monoblock, která je speciálně upravené na míru lyžím řady summit a freestyle, které se vyznačují širší geometrií.

 

KONSTRUKCE SHELL

Konstrukce lyží vyznačující se velmi nízkou hmotností. Zatěžované materiály jsou před výrobou lyží předem vytvarovány a nástup do oblouku je tak snadnější, plynulejší a přímější – pro snadnější carvingové lyžování.

 

 

FULL POWER CAP

Horní zatížené lamináty se v průběhu montování spojují se spodními zatíženými lamináty – výsledkem je optimalizovaný přenos sil a zvýšená torzní stabilita.

KONSTRUKCE MONOBLOCK

Horní zatížené lamináty se v průběhu montování spojují se spodními zatíženými lamináty – výsledkem je optimalizovaný přenos sil a zvýšená torzní stabilita.

 

 

AMPHIBIO

Lyže je vybavena profilem Camber (klasické prohnutí) a Rocker (opačné prohnutí) - levá a pravá lyže je jasně odlišena. Kombinace Rocker a Camber zaručuje vynikající přilnavost lyží, stabilitu i kontrolu při vysokých rychlostech a snadný začátek oblouku.

 

 

EARLY RISE

Výsledkem mírného Rockeru na špičce a patce je kratší efektivní délka hrany lyží, která lyžařům umožňuje dělat oblouky s vynaložením menšího úsilí.

 

 

CONVENTIONAL

Klasické prohnutí lyže po celé délce. Určen hlavně pro sportovní lyžaře, kteří jezdí pouze na upravené sjezdovce. Efektivní hrana se nemění spolu se zatížením lyže. Celá hrana je v kontaktu s podložkou po celé délce oblouku a dává tak možnost maximální kontroly nad lyží.

 

 

PROFIL RESORT ROCKER

Střední rocker na špičce s mírným prohnutím lyží pro lepší nadnášení a ovladatelnost lyží při smíšených sněhových podmínkách, přičemž dochází k zachování schopnosti lyží dokonale vykrajovat oblouky.

 

PROFIL BC ROCKER

Úplný rocker na špičce a mírný rocker na patce s mírným prohnutím lyží, pro univerzální jízdu dopředu i na switch v prašanu a v proměnlivých sněhových podmínkách. Mírný rocker na patce rovněž usnadňuje provádění oblouků na extrémně strmém nebo úzkém svahu, aniž by snižoval možnost kontroly nad lyžemi a odraz.

 


PROFIL JIB ROCKER

Úplný rocker na špičce a patce bez dalšího prohnutí lyží. S tímto profilem bude vaše řádění ve snowparku dokonalé – snadno se odráží z kickers. Tento profil pomáhá ustát dopady, které jsou pak plynulé a stabilní. Usnadňuje naskočení na raily i seskočení.

Jádra

 

DŘEVĚNÉ JÁDRO RESPONSE FRAME

Unikátní, inovativní konstrukce dřevěného jádra Response Frame těží z přímého přenosu sil a optimální torzní stability a to díky kombinaci tvrdého dřeva, které vytváří okolo měkčího dřeva rám. Lehké jádro, které je přesto velmi odolné – tohle dřevěné jádro nastavuje laťku.

 

 

DUALL WOODCORE

Jádro je tvořeno dvěma navzájem propojenými dřevěnými hranoly. Lyže s tímto jádrem není tak náročná na techniku jako lyže s celodřevěným jádrem, ale má dostatečnou tuhost pro sportovní svezení.

 

 

LAMINOVANÉ DŘEVĚNÉ JÁDRO

Laminované dřevěné jádro od špičky po patku, speciálně tvarované pro každý model a délku lyží. Odolné jádro s výbornou reakcí a s dlouhou životností, které přenáší energii přímo na hrany.

 

 

DŘEVĚNÉ JÁDRO POWER

Unikátní dřevěné jádro po celé délce lyže zaručuje zvýšenou torzní pevnost a zároveň snižuje hmotnost lyží – a to vše díky inovativním kanálkům, které se v něm nachází.

 

 

DŘEVĚNÉ JÁDRO CHANNEL

Extrémně lehké jádro s dřevěnými kanálky, které probíhají celým povrchem, výsledkem je nižší hmotnost a plynulejší ohyb lyže. Tato univerzální konstrukce je u lyží řady summit zkombinovaná s tenkým hliníkovým profilem. Je obzvlášť důležitá při výstupech na lyžích a při lyžování v měkkém sněhu.

 

 

DŘEVĚNÉ JÁDRO CORELOCK

Dřevěné jádro má tvar trojité kostry, která je „uzavřena“ uvnitř lyže. Kostra je spojena s materiály určenými pro zatížení. Výsledkem je vynikající torzní stabilita a optimální kontrola nad hranami.

 

 

DŘEVĚNÉ JÁDRO COMPREX

Stlačené dřevěné jádro Comprex je naplněno vzduchovými polštářky, které z něj dělají jedno z nejúčinnějších jader na trhu. Tato technologie zlepšuje reakci lyží při přechodu z hrany na hranu – výsledkem je tak snadnější carvingové lyžování.

 

 

DŘEVĚNÉ JÁDRO TRUELITE

Vytvořené speciálně pro ženy – redukuje tuhost ohybu lyží, aniž by došlo ke snížení torzní pevnosti. Upravené na míru jednotlivým typům lyžařek – tohle super lehké jádro je pravou trefou do černého.

 

 

DŘEVĚNÉ JÁDRO DUALITE

Kombinace dřeva a trojosého laminátu z jádra Dualite dělají jedno z nejlehčích a nejživějších, co existují, a to díky snížené tuhosti ohybu a velké torzní pevnosti.

 

 

DŘEVĚNÉ JÁDRO MONOLITE

Jedinečný, tenký profi l tohoto dřevěného jádra určeného pro ženy znamená, že je to jedno z nejlehčích a nejfl exibilnějších jader, které existují. Ideální pro ženy toužící po snadném nástupu do oblouku.

 

JÁDRO SYNFLEX

Velmi lehké syntetické jádro, které se vyznačuje optimálním rozložením pružnosti. Jádro Synflex firmy Elan se skládá z materiálů o různé hustotě, které zaručují vynikající výkon lyží.

 

Vyztužení

 

DUAL TITANIUM (DUAL TI)

Nad i pod dřevěné jádro jsou umístěny dvě vrstvy titanu. Reakce lyží se tak podstatně zvýší a pružnost lyží je pak typu progressive.

 

 

MONO TITANIUM (MONO TI)

Na horní stranu dřevěného jádra je umístěna jedna vrstva titanu; výsledkem je lepší reakce lyží. Na bočních stranách zaručuje Mono Titanium dlouhou životnost původní pružnosti lyží.

 

TECHNOLOGIE LITHIUM

Lithium je kov s nejnižší hmotností a zároveň s nejvyšší odolností vůči vysokým teplotám, který člověk zná. Používá se s velkým úspěchem ke zpevnění lyží, aniž by zvyšovalo jejich hmotnost.

 

 

LAMINÁT

Vyztužení z laminátu – umístěné buď pod nebo nad dřevěným jádrem lyže – optimalizuje pružnost lyže a zvyšuje její torzní pevnost.

 

CARBON

Karbon je lehký a pevný materiál, který v místech, kde je to nejvíce potřeba, poskytuje dostatečné zpevnění lyže.

Systémy

 

SYSTÉM FUSION

Systém Fusion je prvním integrovaným systémem vázání, který urychluje nástup do oblouku a zlepšuje reakci lyží při přechodu z hrany na hranu. Systém Fusion Lady je umístěn více vepředu směrem ke špičkám lyží, protože bere v úvahu rozdílnou stavbu ženského těla a jinou pozici při lyžování.

 

 

SYSTÉM TMD

Inovativní a lehký systém vázání usnadňuje nástup do oblouku při jakékoliv rychlosti a za jakýchkoliv sněhových podmínek. Ohyb bez omezení a přesná výška vázání zaručují lepší kontrolu nad lyžemi v průběhu celého oblouku.

 

 

SYSTÉM TMD QUICK TRICK

Nový systém TMD Quick Trick má nový, vylepšený systém uzavírání, který umožňuje velmi snadno a rychle nastavit a upravit délku vázání podle velikosti bot.