Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Sport Hangar CZ s.r.o. Menu

Technologie Blizzard

 

IQ SYSTÉM

IQ systém je plně integrovaný systém vázání v lyži. Tento systém je jedinečný, protože je součástí lyže. Není do lyže ničím dodatečně vlepován a následně šroubován jako u konkurenčních systémů. Výhody uvádíme níže.

Optimální průhyb lyže: plynulý průhyb lyže zajišťuje dobré držení na hraně při průjezdu oblouku, lepší stabilita lyží při průjezdu oblouku.

Nejlehčí systém spojení lyže s vázáním: nižší hmotnost setu snižuje únavu lyžaře a lyže jsou snadněji ovladatelné, celková hmotnost setů je lehčí na nošení.

 

Přímý přenos sil na hrany lyže: lépe drží na hranách a mají sportovnější charakter, optimální přenos sil snižuje únavu lyžaře.

 

 

SPORT FULL SUSPENSION

Nová konstrukce, která má kompletně integrovaný zpevňovací systém. Olejový píst tlumí vibrace na obě strany - do špičky i do patky, ale zároveň uspoří 20% hmotnosti.

 

IQ POWER FULL SUSPENSION

Konstrukce, která je určena pro velmi sportovního lyžaře. Druhá vrstva Integrated Carbon Power je z karbonu a pod vázáním je olejový píst, který tlumí vibrace a zároveň zvyšuje tuhost lyže. 
Výhody:

  • i ve vysoké rychlosti je lyže pořád klidná
  • lyže velmi dobře drží na hraně
  • přizpůsobivý systém vázání

 

IQ POWER SUSPENSION

Konstrukce, která je určena pro sportovního lyžaře. Jedná se o velmi podobnou konstrukci jako IQ POWER FULL SUSPENSION, ale nemá tlumící píst pod vázáním. 
Výhody:

  • i ve vysoké rychlosti je lyže pořád klidná
  • lyže velmi dobře drží na hraně
  • přizpůsobivý systém vázání

 

IQ MAX SYSTEM

IQ MAX systém umožňuje použití IQ sytému i pro lyže, které jsou na středu širší než 80 mm. Nabízí i možnost použití vázání od jiné značky. Pozice vázání je měnitelná.

 

IQ CENTREMOVE

Velmi lehká konstrukce, která zajistí, aby střed vázání byl pořád na stejném místě. Vázání lze jednoduše upravovat podle délky boty.

 

IQ JUNIOR

Unikátní systém dětského vázání, které je uchyceno na lyži bez šroubů. Do lyže se tedy nemusí vrtat. IQ JUNIOR oceníte hlavně, když budete chtít zvětšit rozteč vázání- vše jde jednoduše a bez zbytečného převrtávání.

 

TECHNOLOGIE POWERFRAME

Průhyb a zpětná energie: při průhybu naakumuluje energii, kterou zpět vrací konstrukci a lyže je tím klidnější a neklepe se.
Přenos sil: maximální držení na hranách, zvýšená stabilita při jízdě, snižuje únavu lyžaře.
Tlumící vlastnosti: zvyšuje torzní pevnost, výborné tlumící vlastnosti v libovolném terénu.

 

 

TECHNOLOGIE SIDEWALL

Sidewal boční hrany, které se používají ve světovém poháru byly integrovány i do komerčních lyží.
Spojením bočních sidewall hran a IQ SYSTEMU se docílilo k optimálním vlastnostem lyží.

 

Přenos sil: dynamický přenos sil z hrany na hranu při přechodu z konce oblouku do následujícího oblouku, lépe drží na hranách a mají sportovnější charakter.
Zvýšený kontakt s terénem:
maximální držení na hranách, zvýšená stabilita při jízdě, výborné držení stopy při jízdě.
Zvýšená torzní pevnost:
lépe drží na hranách a mají sportovnější charakter, snižuje únavu lyžaře.

 

 

CAP SIDEWALL

Boční hrany konstrukce: Ve spojení s IQ systémem vázání dosáhnete maximálního precizního přenosu sil na hrany lyže. Konstrukce "CAP WALL" je používána převážně pro sportovní a rekreační modely lyží, které vyhoví lyžařům, kteří nedosahují závodních rychlostí, ale preferují jízdu v nižších a středních rychlostech. Použitím „3D cap“ profilu se dosáhne vyšší torzní pevnosti, lepšího tlumení a přesnějšího přenosu sil na hranu lyže.

 

 

FULL SIDE WALL

Konstrukce "FULL SIDE WALL" je používána převážně v závodním lyžování a sportovních modelech pro náročné lyžaře. Použitím fenolové boční hrany v celé délce lyže se dosáhne vyšší torzní pevnosti, lepšího tlumení a dynamického preciznějšího přenosu sil na hranu lyže.

 

PARTIAL SIDEWALL

Konstrukce "PARTIAL SIDE WALL" je používána převážně pro sportovní modely lyží, které vyhoví lyžařům, kteří nedosahují závodních rychlostí, ale preferují jízdu ve středních rychlostech. Částečným použitím fenolové boční hrany v délce lyže se dosáhne vyšší torzní pevnosti, lepšího tlumení a přesnějšího přenosu sil na hranu lyže.

 

 

IQ SANDWICH COMPOUND SIDEWALL

Klasická sandwich konstrukce spolu s IQ Technologií tvoří velmi dobré jádro s výbornými vlastnostmi. Povrch lyže déle vypadá jako nový. Energie se díky integrovanému systému vázání IQ velmi dobře přenáší na hranu.

 

IQ MAX SANDWICH COMPOUND SIDEWALL

Velmi podobná konstrukce jádra jako IQ Sandwich Compound Sidewall se stejnými vlastnostmi. Jediný rozdíl je v tom, že IQ MAX Sandwich Compound Sidewall je určen pro lyže, které jsou širší než 80 mm na středu.

 

IQ SANDWICH COMPOSITE SIDEWALL WOOD PROFILE

Kompozitové jádro, které je vyztužené dvěma dřevěnými hranoly je ideální pro pokročilé lyžaře. Jádro je lehčí, pružnější a měkčí. Díky dřevěným hranolům má lyže delší životnost.

 

IQ SANDWICH COMPOSITE SIDEWALL WOOD STRINGER

Kompozitové jádro vyztužené jedním hranolem je ideální pro začátečníka. Jádro je lehké poddajné. Pokud s lyžováním začínáte nebo nemáte sportovní ambice je to ideální volba.

 

 

FRONT ROCKER

Front Rocker na špičkách lyží. Na špičkách lyží jsou kontaktní body lyží s terénem posunuty více ke středu lyže. Rocker v přední části lyží zajišťuje lepší točivost a snadnější ovladatelnost i v nerovném terénu.

 

 

TITANAL

Titanalové zesílení je velmi pevné i při své nízké hmotnosti. Titanal zvyšuje jak flexní, tak hlavně torzní tuhost lyže. Titanal se používá hlavně u širokých lyží.

 

 

MAGNESIUM

Magnezitové zesílení se používá zejména u lyží orientovaných převážně na sjezdovku. Lyži velmi precizně drží v oblouku.

 

 

CARBON

Karbonové zesíleni je velmi pevné, ale zároveň pružné. Lyže s karbonovým zesílením je velmi „živá“.

 

 

X-FRAME

Jedná se o zesílení boční konstrukce v celé délce lyží, které je součástí lyže. Díky zesílení dochází k dokonalejšímu přenosu sil na hrany, lepšímu tlumení vibrací a maximální stabilitě na hranách převážně v nižších rychlostech.

 

 

FLEX FRAME

Jedná se o zesílení boční konstrukce v celé délce lyží, které je součástí lyže. Díky zesílení dochází k dokonalejšímu přenosu sil na hrany, lepšímu tlumení vibrací a maximální stabilitě na hranách ve středních rychlostech.