Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Sport Hangar CZ s.r.o. Menu

Technologie Atomic

 

ADAPTIVNÍ KLENUTÍ

Když je lyže zatížena tak se lehce zvedne špička. Lyže se tak lépe chová v prašanu než lyže s normálním prohnutím. S lyží se lépe začíná oblouk a nezachytává se v oblouku. Při hranění je celá hrana lyže ve styku s podložkou.

 

ADAPTIVE ROCKER

Když je lyže zatížena tak se lehce zvedne špička. Lyže se tak lépe chová v prašanu než lyže s normálním prohnutím. S lyží se lépe začíná oblouk a nezachytává se v oblouku. Při hranění je celá hrana lyže ve styku s podložkou.

POWDER ROCKER

Prohnutí lyže, které je určeno pro ježdění (plavání) v prašanu. Lyže má zvednutou špičku a patu. Na tvrdém povrchu je lyže stabilní díky tradičnímu prohnutí pod vázání.

TRADIČNÍ KLENUTÍ

Tradiční prohnutí lyže. Celá hrana je i při maximálním zatížení ve styku s podložkou. Nejlepší vlastnosti na sjezdovce.

 

ACTIVE CAMBER

Tradiční prohnutí lyže. Celá hrana je i při maximálním zatížení ve styku s podložkou. Nejlepší vlastnosti na sjezdovce.

D2 DOUBLEDECK

Technologie D2 DOUBLEDECK upravuje vlastnosti lyže tak aby byla v pomalých rychlostech lehce ovladatelná a při rychlejší jízdě stabilní. Lyže s touto technologií je v podstatě složena ze dvou odlišných vrstev. Spodní vrstva (The Adapter Deck) je měkčí, pomáhá tlumit vibrace, přesně kopíruje povrch a tím pádem pomáhá k dokonalému hranění. Vrchní vrstva (The Control Deck) slouží jako řídící modul, přenáší impulsy přímo na spodní vrstvu.

 

 

D2 VARIO CUT

Lyže s technologií Vario Cut přizpůsobují svoji tvrdost a radius okolním podmínkám a potřebám lyžaře. První a druha vrstva jsou spojeny klouzavě, což má za následek ideální tlumení vibrací. Všechny uvedené technologie pomáhají lyžaři stát se lepším.

 

D2 VARIO FLEX

Klouzající spojení první a druhé vrstvy mění tvrdost lyže podle rychlosti a zatížení. V malých rychlostech je lyže jednoduše ovladatelná. Ve vyšších rychlostech reaguje lyže dynamičtěji. Rostoucí tvrdost lyže pomáhá dosahovat požadovaného zrychlení při výjezdu z oblouku.

 

WOMEN FLEX ZONES

Lyže je nejtvrdší pod vázáním a pružnost se zvětšuje směrem ke špičce a patě. V oblouku lyže velmi dobře hraní díky perfektnímu styku s podložkou pod vázáním. Pružnost lyže na špičce a patce zaručuje jednoduché zahájení oblouku.

 

V-SHAPE BODY

Tvar lyže připomíná písmeno V - špička je širší oproti úzké patce. Díky V-tvaru budete mít Vaši jízdu vždy pod kontrolou. Pokud máte rádi pohodovou jízdu s občasným driftem, tak je tvar V-shape pro Vás ideální.

 

HEEL FIT

Přizvednutá koncová část vázání (patka) pomáhá snižovat tlak působící na záda a páteř. Technologie Heel Fit byla vyvinuta kvůli rozdílné anatomické pozici těžiště těla. Vedlejším účinkem přizvednuté patky je přirozenější pozice při jízdě.

 

HALF-CAP

Jedná se o konstrukci lyže, která spojuje dohromady výhody capové konstrukce a sendvičové konstrukce s bočnicemi. Vršek lyže je tvořen capovou konstrukcí, což znamená že je velmi odolný vůči mechanickému poškození. Po stranách lyže v oblasti pod vázáním přechází capová konstrukce v bočnice a to zaručuje velmi dobrý přenos energie na hranu lyže, dobré tlumení vibrací a dlouhou životnost.

 

 

DOUBLEDECK POWERCORE CAP

Kombinace Doubledecku a Capové konstrukce dodává lyži agilitu. Celodřevěné jádro s titanalovými a laminátovými pláty umožňují dynamickou jízdu a excelentní držení stopy. Dva gumové články v oblasti vázání tlumí vibrace a dělají jízdu plynulejší.

 

 

SLANTED SIDEWALL SPEEDCORE

Celodřevěné jádro spolu s bočnicemi po celé délce lyže je jedna z nejlepších konstrukcí. Bočnice dokonale přenášejí impulsy na hranu a zároveň tlumí vibrace. Titanalové pláty zvyšují torzní tuhost a tím pádem zlepšují vlastnosti na tvrdém povrchu.

 

 

SLANTED SIDEWALL FUSIONCORE

Jádro z Densolite spolu s bočnice tvoří konstrukci, která se vyznačuje velmi příjemným ovládáním a odpouští chyby jezdce. Tyto vlastnosti ocení hlavně lehčí lyžaři nebo lyžařky.

 

 

SLANTED SIDEWALL WOODCORE

Klasická konstrukce s bočnicemi a celodřevěným jádrem bez výztuh. Lyže je velmi přizpůsobivá lehce ovladatelná.

 

SLANTED SIDEWALL FUSIONCORE WOOD

Jádro lyže je převážně tvořeno ze dřeva, které je na středu lyže. Mezi bočnicemi a dřevěným středem lyže je hmota densolite. Bočnice zaručují dobré tlumení vibrací. Lyže není náročná na precizní techniku a odpouští jezdecké chyby.

 

 

SIDEWALL CAP FIBRE

Konstrukce s bočnicemi pod vázáním a capová konstrukce na špičce a patě je zárukou vyvážených vlastností, bez přehnaných nároků na techniku lyžaře.

 

VARIO CUT DENSOLITE

Velmi lehké a dynamické jádro vyrobené z Densolite spolu s konstrukcí Vario Cut umožňuje měnit radius lyže podle rychlosti a stylu jízdy lyžaře.

 

 

VARIO FLEX POWERCORE CAP

Spodní vrstva Doubledecku je tvořena celodřevěným sendvičovým jádrem, což pomáhá zvyšovat tvrdost lyže při zatížení a vyšších rychlostech.

 

 

VARIO FLEX DENSOLITE

Jádro z Densolite je lehké a díky konstrukci Doubledeck se mění tvrdost lyže podle rychlosti a stylu jízdy lyžaře.

 

 

VARIO CAP FIBRE

Klasická capová konstrukce s pěnovým jádrem.

 

 

STEP DOWN SIDEWALL WOODCORE TI

Half-cap konstrukce spolu s celodřevěným jádrem s titanalovými výztuhami dávají lyži sportovní vlastnosti a dlouhou životnost.

 

 

STEP DOWN SIDEWALL WOODCORE

Half-cap konstrukce spolu s celodřevěným jádrem je velice pružná konstrukce s výbornou pevností. Lyže s touto technologií jsou velice rychle do oblouku.

 

 

STEP DOWN SIDEWALL 3L WOODCORE

Half-cap konstrukce spolu s celodřevěným jádrem je velice pružná konstrukce s výbornou pevností. Lyže s touto technologií jsou velice rychle do oblouku.

 

STEP DOWN SIDEWALL 2L WOODCORE

Half-cap konstrukce s celodřevěným jádrem. Bočnice má 2 vrstvy, což zaručuje spolu s celodřevěným jádrem dlouhou životnost lyže i při používání v parku.

 

STEP DOWN SIDEWALL CAP FIBRE TI

Half-cap konstrukce. Pěnové jádro vyztužené titanalem. Titanal umožňuje, aby lyže byla stabilní i při vyšších rychlostech a zvyšuje torzní tuhost.

 

 

CAP FIBRE

Klasická capová konstrukce s pěnovým jádrem.

 

STEP DOWN SIDEWALL CAP FIBRE

Half-cap konstrukce s pěnovým jádrem. Měkčí jádro pomáhá začínajícím lyžařům naučit se dobře prošlápnout lyži.

 

 

CAP DENSOLITE

Capová konstrukce s jádrem z Densolite. Velmi lehká a dobře ovladatelná lyže.